1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. ELEKTRİĞE BÜYÜK ZAM GELİYOR

ELEKTRİĞE BÜYÜK ZAM GELİYOR

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Elektriğe ilişkin yeni karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Enerji Piyasası Denetleme Kurumu (EPDK), 2024 senesinde uygulanacak yeni tarifeleri açıkladı.

Enerji Piyasası Denetleme Kurumu (EPDK), 2024 yılında uygulanacak yeni tarifesini Resmi Gazete’de yayımladı.Resmi Gazete’de yayımlanan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Enerji Piyasası Denetleme Kurumu 14/09/ 2023 tarihli toplantısında; 2024 yılında uygulanacak iletim ek ücretine ilişkin olarak aşağıdaki karar alınmıştır.

EK ÜCRET YÜZDESİ 5

4628 sayılı Enerji Piyasası Denetleme Kurumunun Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanunu’nun 5’inci maddesinin yedinci fıkrasının (h) bendi ve 10’uncu maddesinin fıkrası uyarınca, 2024 yılında uygulanacak iletim ek ücreti, Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi’nin iletim tarifesinin yüzde 5 (binde beş)’i olarak belirlenmiştir.

KARAR 2024’TE YÜRÜRLÜLÜĞE GİRECEK

İletim ek ücretleri, Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi tarafından aylık olarak hesaplanır ve takip eden ayın 25’ine kadar Enerji Piyasası Denetleme Kurumu hesabına yatırılır. Bu karar 01.01.2024 tarihinden geçerli olmak üzere yayımı tarihinde yürürlüğe girer. Bu kararı Enerji Piyasası Denetleme Kurumu Başkanı yürütür.”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!