RUSLAR MAHMUTLAR’DAN KAÇTI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

Mahmutlar’daki Ruslar ve Ukrayna’lılar fahiş fiyat dolayısıyla Anamur ve Bozyazı’ya göç ettiler.

Mahmutlar’da yerleşik yaşamaya başlayan Rus ve Ukraynalı ailelerin çoğunluğunun yüksek kiralar ve Restaurant fiyatlarından dolayı Mahmutlar’ı terk ettikleri öğrenildi. Edinilen bilgiye göre Mahmutlar’da bir esnafla Anamur Bozyazı’dan bir esnaf arasındaki görüntülü telefon görüşmesindeki konuşma şöyle gerçekleşti.

KİRA 4 BİN BALIK 300 LİRA

Anamur-Bozyazı’daki Restaurant işletmecisi ile canlı telefon görüşmesinde “Mahmutlar’da 1+1 daireler 10.000 lira’dan kiraya veriliyormuş. Burada 3+1 daireler 4000- 4500 lira arası. Ayrıca sizde bir balık 1000 ile 1500 lira arasında verilirken, burada en kaliteli ve en büyük balığın 300 lira dediği öğrenildi.

FİYATLARI DAHADA ABARTIN TAVSİYESİ GELDİ

Anamur-Bozyazı’daki esnaf halinden çok memnun olduğunu Mahmutlar ve Alanya daha yüksek kiralar ve yemek ücretlerinin daha da yükseltme tavsiyesinde bulunduğu iddia edildi. Anamur’lu Esnaf, “Alanya bir dünya turizm şehri. Elbette Alanya gibi yerlerde fiyatlar yüksek olacak. Oralarda yüksek olmalı ki turistler birazda bu taraflara gelsinler. Şimdilik biz esnaflar olarak halimizden çok memnunuz, cebimiz para gördü” açıklamasında bulunduğu öğrenildi.

RUS TURİSTLER ZAMLARDAN ŞİKAYETCİ

Ayrıca Rus turistlerin Türkiye’deki fiyatların önemli ölçüde artmasından şikayetçi olduğu da biliniyor. Bir Rus turistin Rus gazetesine yaptığı açıklamada Türkiye’deki fiyatların neredeyse iki katına çıktığını, Antalya’da geleneksel bir tatilin Ruslar için karşılanamaz hale geldiğini açıkladı.

DOKUZ GÜNLÜK TATİL 280 BİN RUBLE

St. Petersburg’dan Antalya’ya tatile giden Aleksandr isimli Rus turist, gazeteye verdiği demecinde, beş yıldızlı otelde bir yaşında çocuğu olan bir aile için charter uçuşlu dokuz günlük her şey dahil konaklama maliyetinin 152 bin ruble olduğuna dikkat çekerken, “Haziran ayında maliyetin 280 bin rubleye çıkacağı söylendi. Fiyatlar bizi hayal kırıklığına uğrattı. Bence çok yüksek. Bu benim Türkiye’ye ilk gelişim değil ama bu yıl fiyatlarda keskin artış var. Rusya’da çocuğumuz için 40 rubleye bebek maması bulabiliyoruz. Antalya’da 70 liraya (280 ruble) aldık” diye konuştu.

TÜRKİYE PAHALI RUSYA DAHA UCUZ

Bir diğer Rus turist Evgenia, Türkiye’de ilaç satın almak istediğini ancak fiyatların yarı yarıya arttığını kaydederken, bazı alımlardan vazgeçmek zorunda kaldığını vurguladı. Evgenia, elektronik ürün fiyatlarının çok yüksek olmasına şaşırdığını da söylerken, “Örneğin 256 GB belleğe sahip iPhone 14 Pro Max 60 bin lira (234 bin ruble), Rusya’da 125 bin rubleye bulunabiliyor. Bana Türkiye’de gümrük işlemlerinin pahalı olduğunu, dolayısıyla araba ve ekipman fiyatlarının yüksek olduğunu açıkladılar. Yaptırımlara rağmen Rusya’da benzer ürünlerin çok daha ucuza bulabiliyoruz” dedi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!