HALKIN ALIM GÜCÜ AZALDI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

THD Alanya Şube Başkanı Cemal Şencan, TÜİK’in açıkladığı enflasyon oranlarının ilk defa gerçeği yansıttığını ve gıda enflasyonunun artışının halkı zor durumda bıraktığını belirtti.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) ağustos ayına ilişkin enflasyon verilerini açıkladı. TÜİK’e göre, Tüketici fiyat endeksi (TÜFE) yıllık yüzde 58,94, aylık ise yüzde 9,09 oldu. Tüketici Hakları Derneği (THD) Alanya Şube Başkanı Cemal Şencan, TÜİK’in açıkladığı enflasyon oranlarının gıda fiyatlarında yaşanan artışı gözler önüne serdiğini belirtti. Şencan yaptığı açıklamada, gıda fiyatlarının hızla yükseldiğini ve bu durumun insanların gıdaya erişimini zorlaştırdığını vurgulayarak, “Halkın fakirleştiğini görmezden gelmemeliyiz” diye konuştu.

‘BÜTÇE AÇIKLARI VAR

Ayrıca, bütçe açıklarının olduğunu, doların değer kazandığını ve ithalatın arttığını ifade eden Şencan, “Borçların ödenmesinde zorluk yaşanıyor ve üretilen mallar satılamıyor. Çin’den ürün alıyoruz fakat ürün satmıyoruz. Bütçe de düzelmiyor” şeklinde konuştu.

‘HALK BUNU FARKETMELİ’

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in bu sorunları çözebileceğine inanmadığını dile getiren Şencan, ekonomik durumunun kötü olduğunu ve halkın bu gerçeği fark etmesi gerektiğini vurguladı. Meyve ve diğer gıda fiyatlarının yüksek olduğunu belirten Şencan, “Halkın alım gücü azaldı. Turizm bölgeleri de etkilendi, emekliler darbe aldı. Kiralar arttı,

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!