ZAM ALTSO’YU KARIŞTIRDI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ALTSO) Aralık ayı olağan meclis toplantısına kargaşa damga vurdu. Meclis üyesi ve Gazeteci Muammer Soylu, yapılan üye aidat zamlarına toplantı da tepki gösterdi. ALTSO Başkanı Eray Erdem ise tepki karşısında Soylu’ya “Haddini bil!” şeklinde Erdem’sizce cevap verdi.

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nın Aralık ayı olağan Meclis toplantısı bugün ALTSO Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantı Aziz Şehitlerimiz için Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Gündemin 6’ncı maddesi 2024 yılı yılık aidat kayıt ücreti ve hizmetler karşılığı ücretler tarifelerinin müzakeresine geçildi. 2024 yılında ALTSO üyesi aidatlarına yapılacak %58 faiz zammın fazla olduğuna dikkat çeken Meclis üyesi ve Gazeteci Muammer Soylu, ALTSO Meclis üyelerinin içerisinde mesleği gereği en fazla gezen kişi olduğunu, yapılacak zammın uygun olmadığını savunarak üyelerin mevcut aidatları bile gecikmeli şekilde ödediklerine değindi.

ERDEM MECLİSİ SOYLU’YA “HADDİNİ BİL!”

Bazı ALTSO meclis üyeleri de Soylu’ya destek verirken, Meclis üyesi Veysi Karakoyun yapılacak zammın %12 civarında olduğunu dile getirdi. Başkan Erdem ise zam oranın %58 civarında olacağını ifade etmesi üzerine Meclis Başkan vekili Rukiye Okşar söz alarak Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nın şeffaf olmadığını ifade etti. Bunun üzerine Meclis üyesi Muammer Soylu, zammın oylanmasını talebinde bulundu. Gelen talep üzerine sinirlerine hakim olamayan Başkan Eray Erdem Soylu’ya yönelik yüksek sesle ‘’Sen art niyetli olarak buradasın. Haddini bil’’ şeklindeki çıkışıyla meclis toplatısına damga vurdu.

4 OY FARKLA KABUL EDİLDİ

Buna karşılıklı başkan Eray Erdem’e cevap veren Soylu ‘’Ben burada ALTSO üyelerinin hakkını savunuyorum. Asıl siz haddinizi bilin, önce bir meclis üyesi ile nasıl konuşulması gerektiğin öğrenin’’ şeklinde konuştu Yapılan oylamada 19 Meclis üyesi zammı kabul ederken, geri kalan 15 meclis üyesi ise hayır oyu kullandı ve sadece 4 oy farkla zam kararı meclisten geçti.

Toplantının geri kalan bölümünde ALTSO’nun 2024 yılı denk gelir gider bütçesi 60 Milyon TL olarak kabul edildi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!