Şantiye gibiyiz!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mahmutlar’da 31. Bölge imara açılınca her yer şantiye gibi oldu. Hafriyat Kamyonları temelden çıkan toprakları başka yere naklederken yollar çamur deryasına dönüyor.

Mahmutlar 2022 yılına şantiye gibi girdi. Mahmutlar’da bulunan 600 dönümlük 31. Bölge imara açılınca onlarca yeni inşaat yeri açıldı. Hafriyat çalışmalarının başladığı bölgede Toprak, Moloz ve Beton araçları yolları perişan hale getirdi. Özelikle Atatürk Caddesi toz toprak içinde. Yağmurların yağması ile birlikte Mahmutlar’da Cadde ve Sokaklar adeta çamur deryasına döndü.

ATATÜRK CADDESİ TEK ŞERİT OLSUN MU?

Atatürk Caddesi artık trafiği kaldırmıyor. 70 yıl öncesi planlanan Atatürk Caddesi’nde artık trafik durma noktasına geldi. Sağlı sollu trafiğe açık olan Atatürk Caddesi’nde her iki tarafa da araç parkı yapılınca iki aracın yan yana geçişi mümkün görünmüyor. Başta esnaflar ve araç sahipleri olmak üzere Atatürk Caddesi tek şerit olması isteniyor.

30 METRELİK YOL NEYİ BEKLİYOR?

‘Mahmutlar’a yeni açılacak 30 metrelik yol bölgeye adeta bir nefes aldıracak’ diyen vatandaşlar, “Mahmutlar’da trafik keşmekeşliği yaşanıyor. Başta yeni Mahalle ilk ve ortaokul yolu olmak üzere trafik çok yoğun. Gece gündüz sürekli kaza meydana geliyor. Öğrenciler bu yollarda can pazarı içindeler ve aileler endişeli. Bu bölgedeki inşaat çalışmalarında gerekli önlemler alınmıyor. Beton kamyonu yola park ederek inşaata beton dökerken hiçbir önlem almaması başka bir tehlikeye davetiye çıkartıyor” dediler.

HAFRİYAT KAMYONLARI TOPRAK DÖKE DÖKE GİDİYOR

Atatürk Caddesi ve dikey yollardaki inşaat hafriyatı taşıyan Kamyonlar’dan şikayetçi olan vatandaşlar, “İnşaatta çalışan hafriyat kamyonları temelden kazılan toprakları yükledikleri Kamyonlar yollara döke döke gidiyor. Çamur deryası olan yerden toprak alan araçlardaki çamurda yolları adeta çamur banyosuna çeviriyor. Zabıtalar bu konuda çalışma yapmalıdır. İnşaat sahibi hafriyat yaparken zabıtadan izin almalıdır. Mahmutlar adeta şantiye gibi oldu. Bu kadarda başı boşluk olmaz” dediler.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!