TOKLU “NOTERDE TAPU DÖNEMİ BAŞLADI HAYIRLI OLSUN”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Daha önce tapuda gerçekleştirilen taşınmaz satışının noterde de yapılabilmesine imkan sağlayan düzenleme hayata geçti. Arsa, tarla, konut, iş yeri gibi taşınmaz satışlarının noterliklerde de yapılabilmesine imkan sağlayan uygulama bugün ülke genelinde başladı.

AK Parti olarak 21 yılda önemli düzenlemelere imza attıklarını belirten AK Parti Alanya İlçe Başkanı Y. Mimar Mustafa Toklu;
“Halkımıza en iyi ve en kaliteli hizmeti sunmak her zaman birinci görevimiz olmuştur. 21 yılda bürokrasiyi azaltan işlemler bakımından noterlik hizmetlerinde de çok kolaylaştırıcı ve vatandaşlarımızın kamu hizmetlerinden yararlanmasını daha etkin, daha kolay ve daha hızlı sağlayabilecek önemli düzenlemelere imza attık. Bunlardan en önemlisi de tapuda gerçekleştirilen taşınmaz satışlarının noterlerde de yapılabilmesi imkanıdır.

Bugüne kadar sadece Tapu Dairelerinde yapılan alım-satım işlemleri 4 Temmuz itibarıyla Noterlerde de gerçekleşecektir. Konut satışı başta olmak üzere artık noterden tapu işlemi, satışı ve devri resmen başlamış bulunmaktadır. İnşaat ve emlak sektörüne ciddi şekilde katkı sunacak yeni sistem ile birlikte Tapu Dairelerinde de yaşanan yoğunluk sona erdirecek. Tapu dairelerinin iş yükünü hafifletilerek vatandaşların işlemlerinin de hızlandırılması sağlanacak. Aynı zamanda vakitten de tasarruf edilecek. Nöbetçi Noter uygulaması sayesinde hafta sonunda da taşınmaz alım-satımı yapılabilecek.

Bu önemli hizmetin hayata geçirilmesinde emeği olan Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkürlerimizi sunuyoruz.” ifadelerine yer verdi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!