Klas Dom yıkılıyor!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mahmutlar ‘da Oteller ardı ardına yıkılarak konuta dönüştürülmeye başladı. Geçtiğimiz günlerde Sonas Alpina otelin yıkım haberini yayımlamıştık, şimdi ise Mahmutların ilk otellerinden olan Klas Dom yıkılıyor.

Mahmutlar’ın otelleri tek tek yok olmaya başladı. Bu güne kadar Mahmutlar’da yıkılan 14. otel eski ismi Söz bir olan Muzafer Barcına ait Klas Dom otel oldu.  Muzaffer Barcın tarafından satılan ve yeni sahipleri Oteli yıkarak yerine konut yapılacağı bilgisine ulaştık.

OTELLER YIKILIYOR 1 + 1 LER YAPILIYOR

1990 yıllarda kapılarını turizme açmış olan Mahmutlar da oteller tek tek yıkılmaya başladı ve yerine 1  + 1 dairelere bıraktı. Mahmutlar’ın tanıtımına önemli katkılar yapan oteller’den olan Klas Dom Otel’in yıkılması ile birlikte Mahmutlar’da yıkılan 14. Otel olacak. Bölge turizmine yerel yöneticilerin gerekli ilgiyi göstermemesi özellikle sahile ve Mahmutlar şehir merkezine turizm ile ilgili yatırımdan kaçınması bölgedeki otellerin yıkılarak konuta dönüşmesine neden olduğu da bir gerçek.

14 OTEL YIKILDI

Alanya bölgesinde en fazla otele sahip Mahmutlar iken şu anda en az oteli olan Mahmutlar oldu. Şu ana kadar 13 otel tesisi yıkılan Mahmutlar’lılar otellerin yıkılması karşısında üzgün olduklarını belirttiler. Mahmutlar’da yıkılan oteller, Turse Otel, Alanka Otel, Turkauz Otel, Ulaşlar Otel, Aktaş Otel, Blue Vellevet Otel,  Günay Otel, Odeon Otel Kaan Apart Otel Oscar Otel, Syerda Otel Deha Otel, Sonas Alpina Otel ve son olarak da Klas Dom Otel olduğu edindiğimiz bilgiler arasında yer aldı.

OTEL OLMAYINCA TURİZM OLUR MU?

Alanya’daki pandemi ile birlikte değişen tatil anlayışı bazı otellerin yerini konutların almasına ve büyük otelleri konsept değişikliğine zorluyor. Ancak yabancıya yönelik yapılan bu konutlar turizme haksız rekabeti de beraberinde getiriyor.

Son dönemde Alanya da oteller kadar kiralık daireler de turistlerin yakın markajına alındı. Özellikle bu durum 1 +1 dairelerin Alanya da artmasına eski otellerin yerine sitelerin yapılmasına ve büyük otellerde konsept değişikliğine neden oldu.

HER YER 1+1 ÇÖPLÜĞÜ OLDU!

Mahmutlar, Kestel, Konaklı, Avsallar Mahalleleri bir zamanlar turistlerin otel tercihlerinde arayışta oldukları bölgeler iken, şimdilerde bu mahalleler 1+1 çöplüğüne çevrildi. Payallar’da da yıkılan tesislerin yerine konutların inşası başladı.

HİZMET VERMEK ZORLAŞIYOR!

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel kaygılandığı nokta tam da şu şekilde. Şehir merkezinde eski apart diye adlandırılan yılarca turizme hizmet etmiş  binaların işlevselliğini kaybetmesi ve  günümüz turizminde maalesef apart  otel misafirlerini oluşturan İskandinav pazarının gerilemesi nedeniyle , bir çok tesis yıkıldı. Bu tesisler maalesef yıkılarak yerlerine 1+1  şeklinde konutlara dönüştürüldü. 50 metre karelik daireler yerel yönetimlerin hizmet vermesini zorlaştırdı. Atıkları toplamak, altyapı hizmeti vermek otopark sorununu had safa ya çıkaracak.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!