KILIÇDAROĞLU’NDAN EMEKLİYE MÜJDE

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kılıçdaroğlu Emeklilere müjde verdi. Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu “Şu andan itibaren bayram ikramiyesi 8 bin 500 liradır. Kurban Bayramında emekliye 15 bin lira vereceğim. Emeklilere söz” dedi.

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Lideri Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından emeklilere müjde verdi.

PARA VAR EMEKLİ KARDEŞİM, MERAK ETME

Kılıçdaroğlu, “Şu andan itibaren bayram ikramiyesi 8 bin 500 liradır. Sana söz emekli kardeşim o baharı sana getireceğim.

Şimdi hemen bağıracaklar biliyorum, vay efendim parayı nereden bulacaksınız? Para yok diyecekler. Para var emekli kardeşim, sana gelince yok diyorlar ama beşli çetelere, beş altı yerden maaş alanlara, beslemelere para var. Ben o paraları hukuk yoluyla alıp, senin cebine koyacağım. Sen hiç merak etme”.

GEÇMİŞTE EMEKLİ İKRAMİYESİ İLE EV ALINIRDI

Kılıçdaroğlu “Sevgili halkım hepinize değil 15 milyon emekliye sesleniyorum. Devlet emeklileri yıllardır yoksulluk altında yaşamaya mahkum etti adına yaşamak denirse tabi. Yıllarca bu ülkeye çalışmış, prim ödemiş, değer kazandırmış insanlarımız ekonomik baskıyla evlere kapatıldı. Gençler bilmeyebilir, geçmişte emekliler ikramiyeleriyle kendilerine ev alırlardı. Emeklilik çalışmakla geçen bir ömrüm mükafatıydı. Şimdi bırakın ev almayı, emeklinin maaşı ev kirasına dahi yetmiyor. Emekli torununu görünce içi burkuluyor. Niye? Cebine koyacak harçlık yok diye”.

BU RAMAZAN BAYRAMI DAHİL

Kılıçdaroğlu “Hatırlayacaksınız, sizin için iki ikramiye savaşını ben verdim. Yıl henüz 2015’ti. Bayramlarda iki ikramiye demiştim. Ancak yapılanlar bizim söylediğimizin çok ama çok geride kaldı. Zaten bunların huyunu bildiğim için savaşmak zorundaydım. Artık sizin taleplerini değil, iktidara gelince bizzat yapacaklarımızı söylemek için karşınızdayım.

BAYRAM İKRAMİYELERİ ASGARİ ÜCRETİN ALTINA DÜŞMEYECEK

Emekli kardeşlerim güzel haber şu: Hakkınız olanı alacaksınız, bu bir.

Şu andan itibaren emeklilerin bayram ikramiyesi asgari ücret kadar, yani güncel tutarla 8.500 liradır. Şu andan itibaren diyorum. Çünkü bu ramazan bayramı da buna dahil dir. Ben o paraları hukuk yoluyla alıp, senin cebine koyacağım. Sen hiç merak etme. Göreve gelir gelmez yapacağımız yasal düzenlemeyle emekli bayram ikramiyeleri asgari ücretin altına asla düşmeyecek. Öyle sadece torunlardan konuşmanız içime sinmez. Hayatı da yaşayın istiyorum. Sevdiklerinize, ailelerinize feda ettiğiniz şu kısa hayattan biraz da keyif alın istiyorum. Yani özetle emekli kardeşim, sana söz, sana söz o baharı sana da getireceğim. Bay Kemal’i takip edin” diyerek yeni müjdeler bekleyin” dedi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!