1. Haberler
  2. Politika
  3. ÇAKAN “TEBRİK ETMİYORUM”

ÇAKAN “TEBRİK ETMİYORUM”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SEÇİM SONUÇLARINA DAİR AÇIKLAMA.

Ülkemiz yorucu bir seçim sürecini geride bıraktı. Vatandaşımız bu seçim süreci sırasında ziyadesiyle yorulmuştur. Milletin kararı her şeyin üzerindedir. Seçim sonuçları da başımızın gözümüzün üzerinedir.

Seçim sürecinde Alanya’da çalışma yapan yereldeki Cumhur İttifakı temsilcilerini, üye ve gönüllülerini, oy verenlerini TEBRİK EDİYORUM.

Ancak Cumhur İttifakı Cumhurbaşkanı adayını ve etrafındaki bir grup azınlığı TEBRİK ETMİYORUM. Tebrik, yarışta kuralına göre oynayıp daha başarılı olanlar için dilenir. Kara propaganda yapanları, Devlet televizyonu TRT’yi kendi borazanı haline getirenleri, montaj kasetleri gerçekmiş gibi miting meydanlarında, tüm televizyonlarda yayınlatıp sonrasında “gençlerin kıvrak zekası” diyerek sıyrılmaya çalışanları, sözde açılış yapıp yetimin hakkı olduğu bakanlık paralarıyla seçim propagandası yapanları, “Ali haklı ama Yezid’in de pilavı yağlı” diyerek milletini değil midesini düşünenleri, “Helvadan dava yapıp acıktıkça yiyenleri” tebrik etmiyorum. “Siyasetin kuralı bu siz de yapsaydınız” diyerek her yolu mübah gören, iftira ve ahlaksızlığın adını siyaset koyanlarla aynı konumda bulunmayı reddediyorum.

Ancak bunların hiçbirisi seçimin kaybedilmesine bir bahane olamaz. Herkes için geriye çekilip muhasebe zamanı. “Umudu” iktidara taşıyamamanın sorumluluğu muhalefetin omuzlarındadır. Sandığa gidip oy veren muhalefet seçmeni de ne söylese haklıdır.

Alanya’da millet ittifakı birlik ve beraberlik göstererek ülke genelinde olmasa da yerelde Sn.Kemal Kılıçdaroğlu’nu seçmiştir. Bu başarının öncülerin olan başta seçmenlerimize, Chp İlçe Başkanı Sn.Coşkun Karadağ, İyi Parti İlçe Başkanı Sn.Şefik Bahçe, DP İlçe Başkanı Sn.Hilmi Lök, Saadet Partisi İlçe Başkanı Sn.Hüseyin Sarıca, Deva Partisi İlçe Başkanı Sn. Umut Özkan’a,millet ittifakı partililerine, üyelerine ve gönüllülerine teşekkür ediyorum.

Okullarda 200 bin seçmenin iradesinin sandığa tam olarak yansıması için canla başla görev yapan avukat meslektaşlarıma, tüm partilerin sandık görevli ve müşahitlerine teşekkür ediyorum.

Umudu iktidar yapıp baharı getirecektik, olmadı. Şimdi… “Winter is coming.” Bu kara kışta milletimizin yaşayacağı daha da derinleşecek yoksulluk, yolsuzluk ve yasaklar döneminde vatandaşı kara kışta ayakta tutmak için milletin bize verdiği muhalefet görevini yerine getirecek, devletin kör kuruşuna sahip çıkacağız.

Gelecek Partisi Alanya İlçe Başkanı
Av.Mevlüt ÇAKAN

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!