Mahmutlar’dan ‘Böcek’ tepkisi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Seçimler öncesi Mahmutlar’a gelerek ‘Birlikte yaparız’ açıklaması yapan Başkan Böcek’e Mahmutlar’dan tepki yağıyor. 53 bin nüfuslu Mahmutlar’a Başkan Böcek’in tek çivisi yok.

Seçimler öncesi Mahmutlar’a gelerek halka ‘Ben sen yok, biz varız’, Biz birlikte yaparız’ açıklamasında bulunan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Mahmutlar’ı hayal kırıklığına uğrattı. Antalya Büyükşehir Belediyesi Kuruluşu olan ASAT Mahmutlar Barbaros Caddesi ve diğer Caddelerdeki Su patlağı nedeniyle açtıkları çukurları kapatmayarak halkın büyük tepkisini topluyor. Vatandaşlar’dan da Böcek’e büyük tepki yağıyor.

AÇTIKLARI ÇUKURLARI BİLE KAPATAMIYORLAR

Mahmutlar halkı Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e tepki göstererek “3 yılda Mahmutlar’a çaktığınız bir tane çivi yok! ASAT kurumu su patlağı nedeniyle kazdıkları çukurları aylarca kapatmıyorlar. Mahmutlar bir Turizm yerleşkesi mezra değil. Seçimler öncesi Mahmutlar’a gelerek ‘Birlikte yöneteceğiz’ açıklaması yaptınız bizde sözüne inanarak destek verdik. 3 yıldır birkaç defa Mahmutlar’dan Gazipaşa’ya geçtiniz ve Mahmutlar’a iki dakikanızı ayırmadınız! Mahmutlar’a Alanya’ya karşı bir tepkiniz mi var? Varsa bilelim” dediler.

ASAT’IN ÇUKURUNA ALANYA BELEDİYESİ MÜDAHALE ETMİYOR

Alanya Belediyesinin ukdesinde bulunan Barbaros Caddesinde su hattı arızaları dolayısıyla ASAT tarafından kazılan çukurlar üstleri sıcak asfalt malzemesi ile yamanmadan bırakılıp gidiliyor. Vatandaşlar tarafından suçlanan Alanya Belediyesi, ASAT’ın açtığı çukurlara Alanya Belediyesi olarak biz müdahale edemiyoruz açıklaması geldi. Vatandaş ne yapacağını şaşırmış durumda.

“BÖCEK’E VERİLEN OYUN KARŞILIĞINI BEKLİYORUZ”

Mahmutlar Koruma ve Yaşatma Derneği (MAHKOD) Başkanı Mesut İlhan vatandaşların Büyükşehir Belediye Başkanı’na olan tepkisini haklı buldu. İlhan, “Mahmutlar Antalya’daki 17 ilçenin nüfus olarak 8’inden daha fazla nüfusa sahip. 27 bin seçmeni bulunan Mahmutlar ’da 52 bin 844 nüfusa sahip. Bu sayıya 25 bin yerleşik yabancı dahil değildir. Büyükşehir Belediyesi Mahmutlar’dan kişi başı aylık bir gelir elde ediyor ve karşılığında Mezarlık Su ve Kanalizasyon hizmeti veriyor. Su ve Atık sudan da gelir elde ediyor. Yapıların Kanalizasyona bağlantı parası bile yüksek miktarda aldığını biliyoruz. Hizmete gelince koskoca bir hiç. Mahmutlar bir mezra değil, bir turizm yerleşkesidir. Büyükşehir belediyesi olarak siz veya hükümet yetkilileri hala Mahmutları Mahalle olarak tanımlasa bile Mahmutlar birkaç ilden daha büyük, Türkiye’deki ilçelerin yüzde 60’ından daha fazla nüfusa sahip, içerisinde dünyanın her ülkesinden yerleşik yaşan insanları vardır. Ayrıca yerel seçimlerde Başkan Böcek’e hatırı sayılır bir oy ile desek verilmiştir. Halk olarak bu desteğin karşılığını beliyoruz” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!