İkinci Tapu şart oldu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Alanya Tapuda işler çok yavaş gidiyor. Vatandaşlar, Alanya’da 2. bir Tapu Müdürlüğü’nün şart olduğunu dile getiriyorlar. 2. Tapu Müdürlüğü’nün Mahmutlar’a kurulma çalışması ALTSO Başkanı Mehmet Şahin tarafından başlatıldı.

Alanya’da Tapu işlemleri yolunda gitmiyor. 29 gündür tapu işleminin bitmediğine isyan eden Tayyar Görgülü adlı bir vatandaş 2. bir tapu dairesinin açılmasını istedi. Alanya’nın 2. Tapusunun Mahmutlar’a kurulması için Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Mehmet Şahin girişimlere başladı.

Alanya Tapu Müdürlüğü’ne yaklaşık bir ay önce yaptığı müracaatın hala sonuçlanmamasına tepki gösteren Mali Müşavir Tayyar Görgülü, Alanya’nın 2’inci bir Tapu Müdürlüğü’ne ihtiyacı olduğunu söyledi

“YABANCIYA SATIŞTA GÜVEN KAYBI OLUYOR”

Sosyal Medya üzerinden tepkisini dile getiren Mali Müşavir Tayyar Görgülü, Türkiye’de en fazla yabancıya mülk satışının Alanya’da gerçekleştirildiğini hatırlatarak uzayan işlemlerin insanlarda güven kaybına neden olabileceğini vurguladı. Görgülü paylaşımında şu ifadelere yer verdi: “Alanya Tapu Müdürlüğü bu yükü kaldıramıyor. 29 gün olmuş müracaat edileli ve hala mesaj gelecek, harç yatıracağız diye bekliyoruz. Bu uzama inşaat, emlak ve ticaret hayatını fazlası ile etkiliyor. Alanya Tapu Müdürlüğü en çok yabancı satışı olan müdürlüklerinden biri. Bir ayda sonuçlanmayan satışa ben güvenmezken yabancılar nasıl güvensin? Alanya her bakımdan 55 ilden büyük acilen 2. bir müdürlük açılması lazım. Mevcut müdürlüğe de personel takviyesi ve denetim şart. Alanya Tapu Müdürlüğü’ne 8 Eylül 2021 tarihinde yapmış olduğum müracaata hala cevap gelmedi. Satıcı kurum da, Alanya Mal Müdürlüğü aynı gün yapılan 4 işlemin 3’ü 15 gün önce sonuçlandığı halde bu işlem neden bekliyor, memurunuzu uyarır mısınız?” diye eleştirilerde bulundu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!