Şimşekten sert eleştiri

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mahmutlar Belediyesinde 10 yıl Meclis üyeliği, 1 dönem de başkan yardımcılığı görevinde bulunan CHP’nin aktif üyesi ve eski ilçe yöneticisi Mustafa Şimşek yaptığı bir açıklamayla hem partisine hem de Antalya Büyükşehir belediyesine sitem etti.

CHP eski Belediye Meclis üyesi ve İlçe Yöneticisi Mustafa Şimşek, “Mahmutlar’da bulunan eğitim ve sağlık alanlarının korunması için sürdürdüğü mücadelede yalnız bırakıldım” dedi.

“EĞİTİM VE SAĞLIK ALANLARINA SAHİP ÇIKILMADI”

Şimşek gazetemize yaptığı açıklamada,  “Mahmutlar Belediyesi kapatılana dek 2 dönem Meclis üyeliği ve 1 dönemde başkan yardımcılığı yaptım. Görev yaptığım sürece etik değerlere bağlı, kanun ve nizamlar çerçevesinde Mahmutlar’ın menfaatine her çalışmada canı gönülden yer alıp elimden geldiğince partimizin ilkeleri doğrultusunda hizmet ettim. Mahmutlar mahalle olduktan sonra gördük ki rantı yüksek olan bu bölge yine sadece rant için kullanıldı. Halkımızın tamamının kullanması için ayrılan eğitim ve sağlık alanlarına kimseler sahip çıkmadı ve inşaat firmalarına pay edildi.

“DAVA AÇIP KAZANDIĞIM ALANLAR ELİMİZDEN ALINIYOR”

Bir önceki dönemde de bu alanlar üzerinden kamunun tasarrufu kaldırılmaya çalışıldı. Ben bugün olduğu gibi o tarihte de dava açarak korunmasını sağladım. Ancak Alanya Belediyesi de bu alanı korumadı,  ilçe olduğumuzda hastane ve fakülte yapılması için ayrılan bu alanları elden çıkardı. Ben bir süre Mahmutlar adına seçilmiş kişilerin dava açmasını bekledim. Ancak kimseden tepki gelmeyince sade bir vatandaş olarak davamızı açtım. Beni ve halkımızı üzen konu ise partimizin meclis üyelerinden ve ilçe yöneticilerinden hiçbirinin bize destek vermemesi olmuştur.

BÜYÜKŞEHİR AVUKATLARI MAHMUTLAR ALEYHİNE SAVUNMA YAPIYOR

Bırakın desteği açtığım bu davada Büyükşehir Belediyesinin iki avukatı davayı Mahmutlar aleyhine savunmaya devam etmektedir. Mahmutlar halkı adına buradan Büyükşehir Belediyesinde Alanya’mızı temsil edenlere ve Sayın Muhittin Böcek’e soruyorum, Mahmutlar’daki 27 dönüm sağlık alanının inşaat alanı olmasından nasıl bir kamu yararı çıkardınız? Yine Mahmutlar’daki 35 dönüm eğitim alanına lüks siteler yapılmasının bölge halkımıza ne gibi bir faydası olacaktır? Kaldırılan parkların ve yeşil alanların yerine dikilen devasa beton yığınlarının Mahmutlar ’da yaşayan vatandaşlara sunacağı konforu çevresel ve görsel katkıyı anlatır mısınız? Siyasilerin tüm duyarsızlığına rağmen ben mücadeleme devam edecek ve Mahmutlar’ın hakkını sonuna dek savunacağım. Hedefte güzel şeyler varsa yollar yürümeye değer” diyerek açıklamasına son verdi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!