Deva “Esnaf İflas Bayrağını Çekiyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Deva Partisi Alanya İlçe Başkanlığı, Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı

Avukat  Selimhan Cinas  Ekonomi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Cinas “Yılbaşından bu yana TL’nin ağır ağır değer kaybetmesini izlerken; artık son haftada TL’nin her gün %2-3 arasında eridiğini görüyoruz.  Bu durum, geliri TL’ye endeksli olan esnafımızı, ücretle çalışan işçi ve memurumuzu, üretim yapan çiftçimizi, girdi maliyetleri altında ezilen üreticimizi  perişan ediyor.

MİLYONLAR KAMU ELİYLE YOKSULLUĞA İTİLİYOR

Ekonominin kitabını yazdığını söyleyen partili Cumhurbaşkanı’nın liderliğinde, dünyada sık rastlanmayacak bir tablo ortaya çıktı: Ham ve mamül her türlü malı elde tutmak, satmaktan daha karlı bir hale geldi. Satılan ürünü, en kısa vadede dahi aynı fiyatla yerine koymak imkansız hale geldi. En kısa vadelerde dahi, vadeli ticaret imkanı ortadan kalktı. Bu ne demek, zaten pandemi nedeniyle iki yıldır nakit akışı sınırlı olan işletmeleri iflas bayrağını çekmeye zorlamak demek; Ücretle çalışan ve alım gücü her gün daralan milyonları kamu eliyle yoksulluğa itmek demek; üreticiye sen üretim yapma, elindeki malı satma demek; hayata yeni atılan gençlere yurtdışına git demek.

 

TÜRK PARASI KALKSIN DOLAR VE EURO İKAME EDİLSİN

Alanya esnafı ile görüşmelerimizde esnaf, TL’nin tedavülden kaldırılmasını, Dolar ve Euro’nun para birimi olarak TL yerine ikame edilmesi gerektiğini; aksi takdirde ticaret yapmanın imkansız olduğunu; Kırk yıllık esnaf olarak daha önce böyle bir duruma hiç şahit olmadıklarını; parası verilmiş siparişlerin fabrikalardan iptal edildiğini söylüyor. Çiftçi gübre torbasının 450 TL olduğunu, naylon ve kimya fiyatlarını takip etmenin imkansız olduğunu söylüyor.

 

CENAZEYİ DEF EDELİM

Canlılığını kaybetmiş organizmalar çürümeye başlar ve kokar. Bunu bertaraf etmek içinse gömmek gerekir. Meşruiyetini kaybetmiş siyasi yapılar, tasfiye edilmek suretiyle bertaraf edilmezse her geçen günü ızdırap üretir. Meşruiyetini kaybetmiş olan Cumhur ittifakının yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklar sacayağı üzerinde durması bir tesadüf değildir. Yapılması gereken: çürüyen bu yapıyı tarihin sayfaları arasına gömmek ve cenazeyi defnetmektir. Hem Türkiye hem Alanyamızın erken seçimden başka bir çıkış yolu kalmamıştır” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!