EKREM’İN MENÜSÜ

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Turkiye’de gündem saatlik hatta dakikalık değişirken, bu yazımı kaleme aldığım günle okunduğu gün arasındaki gündem çok farklı olacak.

Sosyal medyada, televizyonda Ekrem başkanın yemeğe gitmesi, yemeğe gidemeyenlerden daha çok konuşuldu.

“Zenginin kesesi züğürdün çenesini yorarmış” sözünden hareketle biz asıl gündeme dönelim.

Elektrik ve doğalgaz faturaları ile cebi boşaltılan gariban halkımızın asli derdine çare arayalım.

EBDK tarafından yapılan son düzenlemeye göre “Elektrik dağıtım şirketlerinin temsil, ağırlama ve seyahat gibi giderlerinin önümüzdeki 5 yıl boyunca faturalara eklenmesi” kararlaştırıldı.

Resmi Gazete’de yayınlanan tebliğe göre elektrik dağıtım ve tedarik şirketlerinin yıl içinde yapacağı dernek aidat giderleriyle temsil ve ağırlama giderleri ve ilan giderleri elektrik faturalarına yüklenecek. Bu giderlerin yanı sıra şirketlerin yapacağı denetim, danışmanlık ve müşavirlik giderleri, dava, mahkeme, avukatlık, icra ve arabuluculuk giderleri, noter harcamaları gibi işletme giderleri de yüzde 7 artırılarak yine fatura hesabına dahil edilecek.

Şimdi Ekrem’di, yeni havalimanının uçan çatısıydı, Sezen’in diliydi bırakalım bunlarıda; Benim evimde kullandığım elektriğe milletin kanını emenlerin bir de yemek masraflarını yüklemesi ne kadar adaletli?

O menüde neler var bilebilecek miyiz?

Ekrem başkanın yemek faturasını yayınlayan cengaverler, çöpten ekmek toplayanların hakkını bilmem hangi restoranda geğire geğire kimler yiyecek.

Yüzlerce yıl önceki kürek mahkumluğunun bu günkü karşılığıdır fatura zulmü.

Bu konu iktidarın yumuşak karnı oldu. Muhalefet partilerinin bu acımasız ceberrut ve vicdani olmayan uygulamayı daha yüksek perdeden dile getirmeleri lazım.

İnsanlar çoluğuğunun çocuğunun rızkından kesip daha nereye kadar susacak?

Kimsesizlerin kim’leri nerede?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!