DEVA Pazarcının yanında!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Alanya Deva Partisi Kadın Politikaları Başkanı Gamze Yatmaz Alanya’daki Pazar yerleri ile ilgili açıklamalar da bulundu.

Yatmaz “Alanya’da yerel halkın geçim kaynağını oluşturan, tarım ve turizm sektörlerinin buluştuğu alanlardan birisini semt pazarları oluşturuyor. Alanya semt pazarları turistler için merak uyandıran, kendi ülkelerinde bulamadıkları tarım zenginliğini tecrübe ettikleri cazibe yerleri. Yerli kadar yabancıları da gördüğümüz pazar yerlerindeki şartları iyileştirmek ve bu alanları çekici kılmak ise Belediyemizin görevi” dedi..

PAZARCILARIN SESİ OLDUK

Yatmaz “Pazarcılar ise iki senedir hayatı felç eden Pandemi şartlarından sonra bellerini doğrultmaya çalışıyorlar.  DEVA Partisi Alanya İlçe  Kadın Politikaları Başkanlığı olarak yedi gün yedi ayrı pazara yaptığımız ziyaretlerimizdeki gözlemlerimize dayanarak pazarcıların ve kadın esnafların pazar alanı düzenlemesine yönelik taleplerini dinledik ve sesleri olma sözü verdik.

PAZAR TEZGAH KİRALARI PAHALI

Pazar esnafının, özellikle ürettiği malzemeleri satarak üretime katılmaya çalışan kadınların en büyük şikayeti Pazar alanı kira fiyatlarının pahalılığı. Alanya da ki tezgah açma kiralarının Manavgat fiyatları ile karşılaştırıldığında dört kat pahalı olduğundan dert yanıyorlar. Bu konuda belediye ve pazarcılar odasına eleştirilerini yönlendirerek Alanya Belediyesinin Pazarcılara yaptığı bir ayıp olarak nitelendiriyorlar.

PAZAR YERLERİNDE WC PROPLEMLERİ VAR

Yerli halkın ve turistlerin büyük rağbet gösterdiği semt pazarlarının esnafları ve ziyaretçilerin dertli oldukları bir diğer ve önemli konu: Tuvaletler… Özellikle Konaklı, Türkler, Cikcilli, Oba gibi yoğun nüfusun yoğun olduğu mahalle pazarlarının bazılarında tuvalet olmayışından, bazılarında ise tuvaletlerin pis olduğundan şikayetçiler. Bebekli esnaf ve ziyaretçilerin talep ettikleri ise ‘emzirme odaları’ Annelik haklarının tartışıldığı 2021 Türkiye’sinde bebekli esnaf ve ziyaretçilerin ihtiyaçları göz önüne alınarak  pazarcıların perde arkalarına geçmeleri veya kuytu köşe yer aramaları  zahmetine gerek bırakmadan koşullara uygun olarak emzirme odalarının pazar yerlerinde yaygınlaştırılması turizmde iddialı olan Alanya’mız için artı bir değer olacaktır.

DEVA PARTİSİ OLARAK HALKA DEVA OLUYORUZ

Alanya DEVA Partisi Kadın Politikaları Başkanlığı olarak siyasetteki en önemli görevimizin halkın şikayetlerine ve taleplerine karşı duyarlı olmak olduğunu hatırlatmak istiyoruz. Yetkililerin Alanya esnafının önemli kısmını oluşturan pazarcıların taleplerine kulak vermelerini temenni ediyoruz” açıklamasında bulundu.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!