GÖKBEL ŞENLİKLERİNE GÖLGE DÜŞTÜ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Alanya Belediye Başkan Adayı Mehmet Şahin’in Gökbel Yağlı Güreşleri için güreşçilere başarı dileklerinde bulunduğu afişi indirildi

Karakocalı (Gökbel) Mahalle Muhtarı Şeref Yiğit, Alanya Belediye Başkan Adayı Mehmet Şahin’in geleneksel Gökbel Yağlı Güreşleri’ne katılan pehlivanlara başarı dilekleri içeren afişin ortadan kaldırılmasını kınadı. Muhtar, bu olayın şenliklere gölge düşürdüğünü ve tahammülsüzlük örneği olduğunu söyledi. Yiğit, sosyal medya hesabından yazılı yaptığı açıklamada, “Değerli Alanya Halkı, Bugün Alanyalı bir vatandaş olarak değil, Karakocalı (Gökbel) Mahalle Muhtarı olarak bir üzüntümü sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu yıl geleneksel Gökbel Yağlı Pehlivan Güreşlerimizin 17’ncisini organize ediyoruz. Bu organizasyon 17 yıldır sadece Gökbel’in değil, tüm Alanya’nın ortak paydası olmuştur. Bu yıl da organizasyon için tüm bölge halkı heyecanla çalışmalarını yaparken, organizasyonumuza gelen güreşçilerimize başarı dileklerini iletmek isteyenler, her yıl olduğu gibi, bölgeyi afişlerle donatmışlardır.
Maalesef, üzülerek belirtmek isterim ki, bu yıl şenliklerimize gölge düşüren bir olayı sizlerle paylaşmak istiyorum. Yaklaşık 10 yıl süreyle Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı görevini yapmış ve başarılı çalışmalarıyla hafızalara kazınan, Alanya Belediye Başkan Adayı Mehmet Şahin’in güreşçilerimize başarı dilekleri için astığı “Ata Sporları, geçmişin asaletini, bugünün ruhunu, geleceğin umudunu taşıyan bir geleneğidir. Gökbel Yağlı Güreşlerine katılan tüm pehlivanlarımıza başarılar dilerim” afişi ortadan kaldırılmıştır. Bu olay, bu tahammülsüzlük, Gökbel şenliklerimize kara bir leke olarak geçmiştir” ifadelerine yer verdi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!