ÇAKIR: “HERKES BÜYÜK MÜCADELE VERİYOR”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Büyük Birlik Partisi (BBP) Çevre ve Şehircilikten Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Alaattin Çakır, Antalya’nın Kumluca, Finike ve Demre ilçelerini ziyaret etti ve sel felaketinden etkilenen, zarar gören esnaf, çiftçi ve vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti. 

Başta AFAD olmak üzere devletimizin tüm yardım kurumları bölgede tahliye ve temizlik çalışmalarını sürdürmektedir diyen Çakır; “Antalya’mızın Kumluca, Finike ve Demre ilçelerinde etkisini artıran aşırı yağışın, sel felaketine dönüşmesi sonucu bölgede büyük sel baskınları meydana gelmiştir.

Bölge halkımızdan dinlediğimiz kadarıyla bu bölgede daha önce de sel baskını afetleri olmuştur ancak meydana gelen bu sel felaketi, son 60 yılın en büyük afeti olarak tanımlanmaktadır” dedi.

Kış sezonu hazırlıklarının mutlaka yapılması ve tedbirlerin alınması gerektiğine vurgu yapan Çakır: “Şehirlerimizde özellikle altyapı, yağmursuyu kanal hatlarının, mazgallarımızın, dere yataklarının ve köprü altlarının kış başlamadan önce mutlaka temizlenmesi gerekmektedir.

Yaptığımız incelemelerde vatandaşlarımızın büyük hasarlarının olduğunu gördük. Vatandaşlarımızın önemli gayretlerinin yanı sıra devletimizin tüm kurumları, belediyelerimiz, AFAD ekibi dahil herkes büyük mücadele veriyor. Ekiplerimiz, tespit çalışmalarını yapmaya devam ediyor. Birlikte önemli çalışmalar yürütülüyor.

Ancak, daha caddelerde, dükkanların çoğunda ve şehrin genelinde temizlik çalışmaları sürüyor. Tarımsal alanlarda vatandaşlarımız TARSİM sigorta çalışanlarının bölgeye intikal ettiği ancak daha araziye giremediklerini söylediler. Çünkü arazinin halen 1 metreye yakın su ile dolu olduğunu ve bu şartlardan dolayı da yeterli ve gerekli inceleme yapılamadığını söylüyorlar” dedi.

İnşallah devletimiz ve milletimiz el ele bu felaketinin sonuçlarından bir an önce kurtulacaktır, diyen Çakır; “Sel felaketinden zarar gören tüm bölge halkımıza, ilçelerimizin yöneticilerine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, bölgede yoğun çalışma sürdüren tüm devlet kurumu çalışanlarımıza kolaylıklar diliyorum. Rabbim ülkemizi ve milletimizi her türlü afetten muhafaza eylesin” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!