reklam
reklam

Arıkan, “Eli öpülesi şehit analarımız başta olmak üzere tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun”. Son Dakika Güncel haber başlıkları ve gelişmeler - Mahmutlar PostMahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika – MahmutlarPost

8 Aralık 2022 - 22:13

Arıkan, “Eli öpülesi şehit analarımız başta olmak üzere tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun”

Arıkan, “Eli öpülesi şehit analarımız başta olmak üzere tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun”
Son Güncelleme :

08 Mart 2021 - 9:29

103 views


Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü olarak kutlanan bu günde İYİ Parti Alanya İlçe Başkanı Alper Arıkan bir mesaj yayınladı.

Arıkan, “Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürüklenmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın.” Mustafa Kemal Atatürk  Ülkemizde ve dünyanın ekseriyetinde her kadınlar gününde ne yazık ki hep olumsuzlukları konuşmak zorunda kalıyoruz. Mecburi bir hassasiyet ile gerek kadınlarımızın kendisi gerek ise bir kadının eseri olduğunun farkında olan bizler; kadınlarımız için susmayacağız, susturulamayacağız. Özellikle ülkemizde kadınlarımız hak etmiş ve insanlığın gereği olan cinsiyet eşitliğine kavuşana kadar yüksek sesle konuşacağız.

Bugün erkek olmayı değil insan olmayı savunacağız. Bugün insani haklarından mahrum bırakılan,erkeğin gücü ve toplum baskısı altında meşru haklarından men edilen, her türlü şiddet ve psikolojik baskı ile şekillendirilmeye çalışan kadınlarımızı konuşacağız.

Dünyada bir kişi dahi yoktur ki bir kadın tarafından doğurulmamış olsun. Bir ananın evladı olarak doğmuş insanlıktan uzak varlıkların bir kadına şiddet uygulamasını hiçbir zaman anlayamayacak ve en sert bir şekilde karşısında duracağız.

Kadınsanız, 9 yaşındaki çocuk anne olabilir sözünü duyabilirsiniz, Kadınsanız, çocukken mahallede akranlarınızla top oynayamazsınız. Kız gibi davran derler,

Kadınsanız, giyiminizle sıfatlandırılırsınız. Üstelik sizi hiç anlayamayacak kişiler tarafından yargılanırsınız. Kadınsanız, geç saatlerde dışarıya çıkamazsınız mesela. Kadınsanız, iş hayatında erkek işleri ile karşılaşabilir; evlenmeniz, çocuk doğurmanız iş hayatınızı olumsuz etkileyebilir. Kadınsanız, kadın yüksek sesle gülmemeli diyen hadsizlerle karşılaşabilirsiniz.
Eğer kadınsanız hep insan olduğunuzu hatırlatmak zorunda kalırsınız. Ne yazık ki!
Kadınlarımızın için çok çalışacağız. Çocuklarını bırakıp cephelerde vatanı için çarpışan; Ayşe Çavuş’un, Halime Çavuş’un, Tayyar Rahime’nin, Kara Fatma’nın, Kadın yazamaz denildiğinde kalemiyle Milli Mücadeleye ışık olan Halide Edip’in,Göklerde Türk’ün kudretini gösteren Sabiha Gökçen’in, Bir milleti yeniden var eden Zübeyde anamızın ve daha nice kahraman Türk Kadınlarımızın hakkı için;  Biz,’kadın hareketi’ olan İYİ Parti’nin temsilcileri olarak nefesimiz yettiğince, erkeklik ile değil insanlık duygularımız ile kadınlarımızın yanında olarak; toplumsal eşitlik için,toplumun kadın üzerindeki baskısını ortadan kaldırmak için,kadına şiddetin ortadan kalktığı ‘kadın eli değmiş’ bir Türkiye için çalışacağız.  Eli öpülesi şehit analarımız başta olmak üzere tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun” dedi.