CİMRİN, GÜVENLİ VE SORUMLU HİZMET VERİLMİYOR

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ak Parti İlçe Başkan Yardımcısı Şükrü Cimrin, Alanya’da yaşanan son olaylara ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulunurken, şehir dinamiklerine de tavsiyelerini iletti.

Aynı zamanda turizmci olan Cimrin, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“2014-2019 arası Alanya Belediye Meclis Üyeliği yaptığım dönemde parti grubumuz adına bir önerimiz olmuştu. Bu önerinin Belediye’nin temel ilke ve politikalarını, hedef ve önceliklerini, performans ölçütlerini, bunlara ulaşmak için izlenecek yöntemler ile kaynak dağılımlarını içeren planı olan Belediye Stratejik Planı’na işlenmesi ve bu konu için bütçe ayrılmasını talep etmiştik.

Önerimiz turizm esnafının eğitimi üzerine idi. Her sezon başında turizm işverenleri personellerini bu eğitime gönderecekler ve yarım günlük bu eğitimlerde turizm çalışanlarımıza turizmin önemi, misafirlerimize nasıl davranılması gerektiği, aykırı davranışlarda kendileri ve işletmelerinin karşı karşıya kalacağı yaptırımlar anlatılacak kısaca eğitim ve bilinç seviyesinin yükseltilmesi sağlanacaktı.

Burada karşımıza hemen bazı sorular çıkıyor. Bu kadar çalışanı nasıl ve hangi fiziki koşullarda eğitebileceksiniz? Bu organizasyon nasıl yapılacak? Eğitim nerede verilecek? Kimler verecek?

Çok zor gibi görünen bu planlama aslında o kadar da zor değil. Tabii ki her işte olduğu gibi önce istemek ve inanmak gerekiyor. Bu eşiği aşabilirsek gerisi zor değil.

30’ar kişilik 4 sınıfta sabah ve öğleden sonra verilecek eğitimlerde her gün 240 kişiye eğitim vermek mümkün, 5 iş gününde 1200 kişi, iki haftada 2400 kişi ediyor. Bir ay yapılacak uygulamada 4800 kişi bu eğitimlere dahil edilebilir.

Ve eğitime tabi tutulacak turizm esnafı ve meslek grupları öncelik sırasına göre belirlenir ki bu eğitimlerin efektif olması sağlanır. Ayrıca bu eğitimleri alan işletmeler sertifikalandırılır ve buna bağlı bir teşvik sistemi getirilir.

Yukarıdaki rakamlar ve düzenlemeler değişiklik gösterebilir ve detaylandırılabilir. Sadece yapılabilirliğini göstermek adına bir örnekleme yaptık. Böyle bir çalışmanın yapılabilmesi kollektif bir bilinç gerektiriyor. Özellikle Alanya Belediyesi ve Alanya Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde tüm odalarımızın dahil olması ve birlikte çalışmasını gerektiren bir süreç.

Bunun kararını bugün verirsek 2024 sezonuna daha sağlıklı bir başlangıç yapabilmek için önümüzde yeterli zamanımız var. Son günlerde yaşadıklarımızı bu şehir hak etmiyor. Hep diyoruz, turist için asıl ürün Alanya’dır. Şehir tamamen güvenli ve sorumlu hizmet veremediği sürece hiçkimse herşey dahil sisteminden şikayet etmesin.”

 

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!