BÖLGE, ÇAKIR ETRAFINDA BİRLEŞİYOR!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mahmutlar’da 2004-2009 döneminde belediye başkanlığı yapan ve birçok önemli projeyi hayata geçirerek Mahmutlar’ı Mahmutlar yapan ve efsane başkan olarak bilinen Mahmutlar’ın öz evladı Alaattin Çakır’ın, genel başkan yardımcısı olarak görev yaptığı Büyük Birlik Partisi’nden (BBP) Antalya 1.Sıra Milletvekili Adayı olarak gösterilmesi doğup büyüdüğü Mahmutlar’da büyük heyecan ve etki yarattı.

Mecliste grubu bulunan siyasi partilerin bölgede seçilebilecek sıralarda milletvekili adayı göstermemesi, uzun yıllardır bu konudan rahatsız olan ve siyasetten beklenti içerisinde olan bölge halkının büyük tepkisine neden oldu.

Siyasi partilerin aday tablosunun açıklanmasından sonra, Alanya ve bölgesinin dikkate alınmadığını, kendilerine değer verilmediğini düşünen seçmenler için, Büyük Birlik Partisi’nin (BBP) 1.Sıra jesti seçmende karşılık buldu ve umut doğurdu.

Çakır’ın güçlü siyasi tecrübesi, başarılı hizmet geçmişi ve kendisine duyulan güven, seçmendeki karşılığı pekiştirdi ve Çakır’ın mütevazi ve dar bütçeli seçim çalışması ve saha performansı ile birlikte tüm seçmen çevrelerinde aynı rüzgar esmeye başladı.

Mahmutlar toplumunun hizmetlerini yakından bildiği eski Mahmutlar Belediye Başkanı ve Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Alaattin Çakır, Mahmutlar Mahallesi’nden ve çevre mahallelerden partili partisiz her kesimden destek görüyor. Çakır’ın yaptığı saha çalışmalarında ve toplantılarda bu destek açıkça görülüyor.

Siyasi birikimi ve hizmet tecrübesi ile bölgede tanınan, bölgenin 2.milletvekili talebine en uygun sırada bulunan, bölge seçmeninin güvendiği Çakır’ın ulaşılabilir olması, çözüm odaklı bir siyasetçi profili çizmesi ve seçilmeye en yakın sırada bulunması bölge seçmeninin Çakır etrafında toplanmasında etkili oluyor.

BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ’NİN SEÇİM BARAJI ENGELİ YOK!

Büyük Birlik Partisi (BBP) Cumhur İttifakı Tablosu içerisinde, milletvekili genel seçimleri oy pusulasının 6.sırasında yer alırken, Büyük Birlik Partisi (BBP) İttifak tablosunun 1.sırasında yer alıyor.

Aynı zamanda yeni seçim kanununa göre ittifak içerisinde seçime giren siyasi partilerde ittifakın barajı geçmesi halinde seçim barajı engeli bulunmuyor. Bu hususu da dikkate alan bölge seçmeni, seçim barajı engeli bulunmayan ve Büyük Birlik Partisi’nden (BBP) 1.sıradan seçime girecek olan Çakır’a doğrudan yöneliyor.

Partili partisiz bölge seçmeni ile birlikte, Alanya siyasetinin ve iş dünyasının önde gelen birçok isminin, sivil toplum kuruluşlarının, mahalle muhtarlarının, odaların ve hemşehri derneklerinin dikkatini çeken Çakır’a bu kesimlerden de açık destek geliyor.

Siyasi partilerin liste dayatmalarını kabul etmeyen her kesimden seçmenin destek rüzgarını arkasına alan Çakır’ın meclise girilmesine kesin gözüyle bakılıyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!