ANADOLU HASTANESİ SATILDI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Alanya Anadolu Hastanesi dahil olmak üzere Anadolu Hastaneleri grubunun sahibi olan Kemer Medical Center’in yüzde 80’i Koç Holding tarafından satın alındı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) açıklama yapan Koç Holding, bugün Alanya Anadolu Hastanesi’ni de içerecek şekilde Anadolu Hastaneler grubunun sahibi olan Kemer Medical Center Özel Sağlık Hizmetleri Turizm ve Ticaret’in sermayesinin yüzde 80’ine denk paylarının satın alınmasına ilişkin pay alım sözleşmesi imzaladı. Bu  anlaşmayla birlikte Koç Holding, Alanya Anadolu Hastanesi dahil olmak üzere Kemer Medical Center’in yüzde 80’ini satın alarak sağlık alanında büyümeye gitti.

Konuya ilişkin Koç Holding’den Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi: “Yönetim Kurulumuz tarafından, Anatolia Hospital markasıyla Antalya’da özel hastane işletmeciliği sektöründe faaliyet gösteren Kemer Medical Center Özel Sağlık Hizmetleri Turizm ve Ticaret A.Ş.’nin (“KMC”) sermayesinin %80’ine denk gelen toplam 66.581.000 TL nominal değerli payın Şirketimiz tarafından satın alınmasına karar verilmiş ve bu doğrultuda Pay Alım Satım Sözleşmesi imzalanmıştır.

Devre Konu Paylar için Şirketimizce ödenecek pay alım bedelinin 110.000.000 Avro tutarındaki şirket değeri üzerinden net borç ve işletme sermayesi düzeltmeleri yapılarak belirlenmesi konusunda mutabık kalınmış olup, Satın Alım Bedeli KMC’nin 31 Aralık 2023 tarihli mali tabloları hazır olduğunda belirlenecek ve ayrıca kapanış sonrası uyarlamalara tabi olacaktır.

Kapanış sonrasında KMC’nin yönetimi ve pay sahiplerinin hak ve yükümlülükleri ile kalan paylara yönelik esasları düzenlemek üzere, Şirketimiz ve KMC’de pay sahibi olarak kalacak toplam %20 paya sahip olacak Güngör Fatih Çaylak ve Ata Demirel (“Azınlık Hissedarlar”) arasında ayrıca bir pay sahipleri sözleşmesi imzalanması öngörülmektedir.

İşlemin tamamlanması Rekabet Kurulu onayı alınması dahil belirli kapanış koşullarının gerçekleşmesine bağlı olup, kapanışın 30 Nisan 2024 tarihine kadar gerçekleşmemesi halinde tarafların sözleşmeyi feshetme hakkı bulunmaktadır.”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!