Çabuk; “Bu kış zor geçer”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Mahmutlar Mahalle Başkanı Mehmet Çabuk, “Son günlerde dar gelirli ekonomi buhran geçiriyor. Bu kış çok zor geçer” dedi.

CHP Mahmutlar Mahalle Başkanı Mehmet Çabuk, Mahmutlar Post Gazetesi sahibi Mesut İlhan’a gündemi değerlendirdi.

Merkez Bankasına siyasetin bulaşması ile birlikte Döviz kurlarının fırladığını dile getiren Başkan Çabuk, “Bu düzen böyle gitmez. Dar gelirli, Asgari ücretli ve emeklinin yanı sıra çiftçilerimiz çok zor durumda. Bu kış dar gelirliler için çok zor geçecek” dedi.

“HER ŞEYE KORKUNÇ ZAM GELDİ”

Çabuk, “Türkiye’de ticaret durma noktasına geldi. Marketlerde Yağ, Şeker ve Kahveyi bir adet alabiliyorsun. Kimse yeni zamlar gelecek diye malını satmıyor. Döviz dersen tarihinin en yüksek seviyesine ulaştı. Ülke olarak olağan üstü günlerden geçiyoruz.  Faizleri düşürme eğilimi ile birlikte Dolar ve Euro tavan yaptı. Elbette bizler de faizin düşük olmasını istiyoruz ama bu sadece istemekle olmuyor. Faiz düşünce döviz fırlıyor döviz fırladıkça her şeye korkunç zam geliyor.

“ÇİFTCİ ÇOK ZOR DURUMDA”

Artan maliyetlerle birlikte çiftçi artık üretemez duruma geldi. Bende bir çiftçiyim. Geçtiğimiz yıl 135 lira olan bir çuval kimya gübresi 540 lira oldu. Bir Kamyon hayvan gübresi geçen yıl 5-6 bin liradan, 10-11 bin liraya çıktı. İlaç geçen yıl ile bu yıl arasında yüzde 60 daha pahalandı. İşçi maliyetleri ve diğer girdiler ile birlikte çiftçi kara kara düşünmeye başladı. Çiftçi çok zor durumda.

“EMEKLİ VE DAR GELİRLİ NASIL GEÇİNECEK?”

Yükselen maliyetler ile birlikte Emekli ve dar gelirli enflasyonun altında iyice ezildi. Kirada oturan bir emekli aldığı maaş ile nasıl kirasını ödeyecek, nasıl karnını doyuracak, nasıl geçinecek hiç soran yok. Asgari ücretli artık bu şartlarda ev sahibi olamadığı gibi kira ödemesinde bile zorluk yaşayacak. AKP Milletvekili’nin birisi basına açıklama yapmış artık dar gelirli 2 kg. domates yerine sadece 2 tane alsın, 2 kg. Et yerine yarım kilo alsın demiş. Dar gelirlinin evine bırak yarım kiloyu et hiç girmiyor. AKP Milletvekili vatandaşla adeta dalga geçiyor.

“ÇÖZÜM VAR, ÇARE SANDIK!”

Halkımız tencere tava ile sokaklara indi hükümet istifa diye. AKP Hükümeti seçimi kaybedeceğini anlayınca erken seçime yanaşmıyor. Milletimiz merak etmesin Millet ittifakı birleşenleri ile birlikte dar boğaz haline gelen ekonominin üstesinden çok kısa bir dönemde gelerek halkımızın refah düzeyini düzelteceğiz. Çözüm var, Çare Sandık. İlk seçimlerde Millet ittifakı olarak seçimi kazanacağız. Son aylarda yapılan tüm anketlerde Cumhur ittifakının seçim kazanması mümkün görünmüyor” diye konuştu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!