Acil ilçe olmalıyız!,

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mahmutlar’ın İlçelik umudu yerini korumaya devam ediyor. MAHKOD Derneği Başkanı Mesut İlhan, “Mahmutlar acil olarak ilçe olmalıdır, Mahalle mantığı ile koskoca Metropol bir yerleşke planlanamaz” dedi.

Mahmutlar Koruma ve Yaşatma Derneği MAHKOD Başkanı Mesut İlhan, “Mahmutlar’a 2022-2023 yılları arasında 20 bin yeni konut yapılacağı tahmin ediliyor. Bu planlamaya göre yeni alternatif yollar, otoparklar, alt yapı ve üst yapı hayata geçirilmeli. Mahalle sıfatı ile Metropol bir ile yönetilemez. Acilen ilçe olmalıyız” dedi.

DİMÇAYI İLE KARGICAK ARASINDA BÜYÜK BİR İLÇE

MAHKOD Başkanı Mesut İlhan, “Bölge sürekli olarak Dünyanın her ülkesinden yoğun olarak göç alıyor” dedi. İlhan, “Mahmutlar’a 2021 yılı ile 2022 yılı arasında 20 bin yeni konut yapılacağı düşünülürse, Çevre yolu başta olmak üzere, yeni alternatif yollar, yaşam alanları, otoparklar, eğitim alanları planlanmalı. Bu planlamalar Mahalle mantığı ile yaşama geçmesi mümkün değil. Dimçayı ile Kargıcak arasında büyük bir Mahmutlar ilçesi artık kaçınılmaz oldu. 130 km. uzaktan su arızası tamiri beklemek, Alanya’nın 102 mahallesinden birisiyiz. Bu mantıkla Alanya Belediyesi’nden hizmet beklemek ancak yaşadığımız son 8 yıl gibi oluyor maalesef” dedi.

“İLÇE OLMAYA MECBURUZ”

İlhan, “Mahmutlar ilçe olmaya mecburdur. Çünkü Mahmutlar Türkiye’deki ilçelerin % 55’inden daha fazla nüfusa sahiptir. Dünyanın her ülkesinden sürekli göç almaktadır.

İlçe olmak için tüm kriterlerini tamamlamıştır. 2022-2023 yılları arasında yeni 20 bin daha konut yapılacaktır. Yeni yollar ile birlikte üst ve alt yapı projelendirilmelidir. Bu planlama artık bağımsız bir büyük bir ilçe yönetimi tarafından yapılmalıdır” dedi.

BAHÇELİ’NİN BEYANNAMESİ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR!

İlhan, “MHP lideri Devlet Bahçeli’nin en son genel seçimdeki seçim beyannamesindeki 100 il, 1000 ilçe sözü Mahmutlar için çok önemlidir. İlçe olmaya en hazır metropol bir yerleşkeyiz. Bu beldede Belediye başkanlığı veya Meclis üyeliği yapmış kişiler köşelerine çekilmiş, İlçelik umutlarını yitirmiş bir şekilde beklemektedir. Bu gün elini taşın altına koymayanlar Mahmutlar İlçe olunca biz Mahmutları yönetiriz diye ortaya inşallah çıkmazlar” diyerek siyasetçilere de göndermede bulundu.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!