Sarrafoğlu “Aslı astarı olmayan anketlere inanmayın”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

  
Sarrafoğlu,  “1) Sosyal medya ve kamuoyunda spekülasyon oluştururcasına, aslı astarı olmadan, hiçbir gerçekliğe dayanmadan bir takım üfürmelerle tüm siyasi partilerin teşkilatlarına demoralize eden bir takım anketler servis ediliyor.

2) Bu anketlerin servis edilme merhalesinin ilkinde iktidar partisinin oylarını muhafaza ettiğini, muhalefetin oylarında ise ufak tefek dalgalanmaların olduğu belirtildi. Bir sonraki merhalede ise iktidarın oylarının eridiği muhalefetin yükselişe geçtiği belirtildi.

3) Anketlerin çoğu ya bir siyasi partinin ya da bir siyasi oluşumun/şahsın direktörlüğünde yapıldığını bu ülkede bilmeyen yok, dolayısıyla kimsenin de kimseyi kandırmasına gerek olmadığı gibi hiç kimsenin de bu anketler üzerinden moral düşüklüğü yaşamasına hiç gerek yok çünkü saçma.

4) Partilerin anketlerdeki durumu gösterilirken dahi 2002 seçimlerine göre değerlendiriliyor. 2002’den bu yana Türkiye çok, genel, yerel, referandum, CB seçimi yaptı(tek tek saymaya gerek yok). Bunları veri olarak almadan 2002 konjonktürünü baz almanız da açıkçası ayrı bir saçmalık.

5) Yeni kurulan siyasi partileri anketlerde en başta diğerleri, sonrasında yüzde hiç ve sırasıyla belli bir oy oranına kadar taşımanın da izanı ve izahı olmayan akıl tutulmasının ayrı bir emaresidir.

6) Yeni kurulmuş siyasi partilerin özgür medya, tarafsız basın organları, sansürsüz ve istibdatsız anayasal bir yönetimin olduğu dönemde vatandaş nezdinde bilinilirliği olduğu vakit anketlerde oransal göstermenize kimsenin diyecek lafı da açıklaması da olmazdı.

7) Ama bir taraftan 90 yılı aşkın CHP, bir taraftan 40 yılı aşkın MHP, bir taraftan 20. yılına giren Ak Parti’nin olduğu bir siyasal sistem döngüsünde yeni kurulmuş Gelecek Partisi’ni istihza edici, tahkir edici yaklaşımlarla görmeniz de ayrıca ahlaksız olduğunuzu gösteriyor.

8) Gelecek Partisi’nin şu an oy oranını konuştuğum birçok kişi var. İçişleri Bakanlığı yapmış kişinin oğlu ile de bizzat birçok Ak Parti’li Doğu ve Güneydoğu vekilleri ile de görüşüyorum, konuşuyorum. Gelecek Partisi şu anda %2’de olabilir %20’de olabilir bunu kimse bilemez.

9) Yeni kurulmuş bir partinin “teşkilat, taban ve yönetim” üçgeninden başarı ile çıkıp iktidara geleceğini yahut çıkmayacağını belirleyen, etkileyen şey asla ama asla anketler ve anket şirketleri değildir. Belirleyen;
“Sokak, halk ve sandık” üçgenidir.

10) Bu başarı öyküsünü yapacağımıza, inancımız tamdır. Takdir yüce Allah’ındır.
Gelecek Partisi’ni hiç gösterme yolunda giden anket şirketlerini de tarih asla affetmeyecektir çünkü onlar hakkın hatırını haramın ihtişamına tercih eden oportünist ve konformist zavallılardır” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!