Uyar, Bağımsız Meclis üyesi adayı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mahmutlar’da ticaretle uğraşan Hasan Uyar, Alanya tarihinde bir ilke imza atarak 31 Mart Yerel Seçimlerinde Bağımsız Alanya Belediye Meclis Üyesi Adayı oldu. Alanya siyaset tarihindeki ‘Bağımsızlar ‘ı Oğuz Korum Hoca basına anlattı.

Gerekli resmi evrakları tamamlayarak Alanya İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’na sunan Bağımsız Alanya Belediye Meclis Üyesi Adayı Hasan Uyar, seçim çalışmalarına başladı.

UYAR ALANYA’DA BİR İLK GERÇEKLEŞTİRDİ

Alanya Tarihçisi, Araştırmacı ve Yazar Oğuz Korum, konuya ilişkin soruları basına yaptığı açıkladı. Korum “Alanya tarihine baktığımızda Bağımsız Alanya Belediye Başkan Adaylarının olduğunu görüyoruz. Alanya’nın ilk Bağımsız Belediye Başkan Adayı 1973 seçimlerindeki Tevfik Dayantürk’ tür. Ardından 1984 seçimlerinde Akça lakaplı Mehmet Nuri Yılmaz, 1994 seçimlerinde Huriye Yalçın, 1999 seçimlerinde ise Metin Erdem Bağımsız Alanya Belediye Başkan Adayları olmuşlardır. Ancak Alanya’da daha önce Bağımsız Meclis Üyesi Adayı hiç çıkmadı. Mahmutlar’dan Hasan Uyar, bu anlamda Alanya siyasetinde bir ilk olmuştur” dedi.

UYAR, “HALIKIN PROBLEMİ BENİM PROBLEMİM OLACAK”

Bölgenin önemli iş insanı Hasan Uyar ilk toplantısını kendi ofisinde çalışanları ile gerçekleştirdi. Uyar, “Çıkmış olduğumuz bu hizmet yolunda akrabalarımla, dostlarımla, iş yerimdeki çalışan güzide elemanlarımla birlikte istişarelerde bulunduk. Alanya ve Mahmutlar, tarihinde bir ilki başarabilmek için bu gün itibariyle ev ev dükkan dükkan, sokak sokak cadde cadde, mahalle mahalle çalışmalar yapacağız. Siz değerli Alanya halkına hizmet için çıkmış olduğum bu yolda desteklerinize talibim. Alanya Belediyesinde meclise girip meclis üyesi seçildiğim taktirde, artık halkın içinden birisi meclis de olacak ve hiç çekinmeden bir derdiniz sıkıntınız olduğunda benimle iletişime geçip Meclis’e sıkıntılarınızı derdinizi ileten çözüm üreten olacağım. Bu süreçte Belediye Başkanı kim olursa olsun halkın problemi benim problemim olacak ve Meclis’te dillendirip çözüm üreteceğim çözüme kavuşması için mücadele edeceğim ” şeklinde konuştu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!