ŞAHİN, “GÜNDE 20 SAAT ÇALIŞACAĞIM”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mahmutlar İYİ Parti Mahalle Başkanı iş insanı Metehan Sandal’ın kahvaltı davetine katılan Alanya Belediye Başkan aday Mehmet Şahin, “Şehirde disiplin kalmamış” dedi.

Alanya Belediye Başkan adayı Mehmet Şahin, İş insanı ve İYİ Parti Mahmutlar Mahalle Başkanı Metehan Sandal’ın Kahvaltı davetine katıldı. Mahmutlar’lı iş insanı ve esnaflarının katıldığı toplantıda konuşma yapan Şahin, “Alanya Belediye Başkanı seçildiğimde günde 20 saat çalışacağım anca sorunlar böyle çözülür, marka şehir böyle oluşur” dedi.

“ALT YAPISI OLMAYAN YERLERE İNŞAAT RUHSATI VERDİLER”

Mahmutlar halkının sorunları ile ilgili söylemlerini not tutan ve açıklamalarda bulunan Şahin, “Bu yıl esnafımızın işleri iyi değil, çünkü plansız yapılaşma bu sorunları doğurdu. Elektrik su ve atık su sorunu ne kadar varsa seneye iki katı olacak, çünkü binalar daha dolmadı. Doğuda ve batıdaki yeni yapılan binalar dolduktan sonra CK, ‘elektrik veremiyoruz’ diyecek, ASAT, ‘su veremiyoruz’ diyecek çünkü alt yapısı olmadan bina ruhsatı verilmemeliydi ya da 100 daire yapılacak yere 300-500 daire ruhsatı verilmemeliydi. Biz göreve geldiğimiz zaman hızlı bir şekilde CK ve ASAT ile koordineli çalışıp düzenleyeceğiz.

“TARIMDA LOKOMATİF OLACAĞIZ”

Mahmutlar Yukarı Mahalle’de vatandaşlar Sulama suyu ile ilgili imza topladılar. İspanya’ya gittim tarım için ne yapıyorlar diye gözlemledim, tarım için İspanya’da ne yapıyorlar diye araştırma yaptım. Sulama için göletler yapmışlar. Bütün boşa akan suları dereleri o gölete kanalize etmişler. Hatta göletlerden birbirine de tahliye etmişler. Alanya Tropik bitkileri yetiştireceğimiz bir yer, Alanya’mızın sadece ticari lokomotifi turizm değil. Turizm ana lokomotifi ama tarımda öyle.

“DERSİMİZE ÇALIŞTIK, MARKA ŞEHİR OLACAĞIZ”

İnsanlar Bodrum’a gidiyor ve orda resim çekimi yapıp ‘ben Bodrum’dayım’ diyor zenginlik göstergesi yapıyor. Eskiden Paris’e giderler Eyfel kulesinin önünde resim çektirirlerdi. Allah’ınızı severseniz Bodrum’un Alanya’dan farklı neyi var. Alanya’da butik ve apart otellerin yıkılması nitelikli turisti çok büyük bir şekilde etkiledi. Çünkü nitelikli turistler apart otellere geliyorlar. Bizim ihtiyacımız olan destinasyon İsveç – Stokholm, Danimarka- Kopenhag, Norveç – Oslo, Finlandiya- Helsinki, bizim ihtiyacımız olan İskandinav destinasyonunu buraya çekmek için ulaşımda önemli.  Alanya- Gazipaşa Havalimanı ile ilgili çalışmalarımız var, çünkü Bodruma iki tane hizmet veren havalimanı var. Dersimize çalıştık biz. Başka marka şehirler nasıl gelişmiş araştırdık, öğrendik. Marka şehir olacağız. Hedefimiz Alanya’yı Monako yapmak.

“ŞEHİR DİSİPLİNİ ŞART”

Şehrimizin kalkınması için halkımızın mutlu olması lazım. Mutlu olması içinde ciro yapan şehir olması lazım. Kuru kalabalık ve boş değil, bir şirket düşünün günde bin kişi gelip gidiyor ama kar yok! Buraya 100 kişi girsin çıksın kar etsin. Biz demiyoruz insanları kandıralım en azından nitelikli turisti Alanya’ya kazandıralım. Esnafımız geçen yıla göre kazanç bakımından esnafımız yüzde 50 eksi geride. Şehir disiplini şart. Disiplin ile ilgili kesinlikle yasal çerçeve içerisinde insiyatif kullanacağım. Şehirde disiplini sağladığımız zaman sorun çıkaran insanlar kalmayacak. Havaalanımıza en yakın yer Mahmutlar, Mahmutlar’da da butik otel sayımızı artıracağız. Havalimanını geliştirdiğimiz zaman Mahmutlar’da gelişecek. Bunlar ile ilgili hepsi için projelerim hazır” diye konuştu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!