Türel attı, Böcek baktı!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AKP’li Türel’in 2019 yerel seçimlere bir ay kala attığı Alanyaspor tesisleri temeli kaplumbağa hızı ile ilerliyor. Havuz haline gelen tesis yerinde çürüyor.

Mahmutlara 2019 yerel seçimlere bir ay kala AKP’nin Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Menderes Türel tarafından temeli atılan Alanyaspor tesislerinin son görüntüsü maalesef bu. Seçim yatırımı olarak atılan temeller maalesef yerinde sayarken CHP’li şu anki Büyükşehir Belediye Başkanı Muhiddin Böcek bu temeller seçime bir aya kala seçim yatırımı için atılan temeller. Milyarlarca borç bıraktılar bu borçlara her gün faiz ekleniyor. Türel dönemimden kalan bu borçlarımı ödeyeyim, yoksa seçim yatırım için her yere attıkları temellere mi devam edeyim demişti.

ÇAVUŞOĞLU SEÇİMDEN BİR AY ÖNCE TEMELİ ATMIŞTI
Mahmutlar ’ın kaderi bu. Ne yerel yönetimlerden ne de Hükümet ten yatırım alamayan kadersiz bir Metropol şehir Mahmutlar. Büyükşehir Belediyesi’nin önceki dönem başkanı Menderes Türel’in Alanyaspor’a kazandırmak için temelini attığı Mahmutlar ‘da ki Alanyaspor Tesisleri’nin yapımı adeta yılan hikayesine döndü. 23 Şubat 2019’da Alanyalı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, eski Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Menderes Türel, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve Aytemiz Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu’nun katıldığı törenle temeli atılan Alanyaspor Tesisleri kaplumbağa hızı ile ilerliyor.

İLHAN “İNATLA MURAT OLMAZ
Mahmutlar Koruma ve Yaşatma Derneği MAHKOD Başkanı Mesut İlhan her ne şekilde bu temel atıldıysa atıldı. Bu tesis Alanya’nın yararına ve ihtiyaç. Böcek başkana sesleniyorum inatla Murat olmaz bu tesis bir an önce bitirilmeli dedi. İlhan “ Mahmutlar Türkiye’de ki göç alan en büyük yerleşke olan Mahmutlar maalesef bir mahalle mantığı ile yönetiliyor. Kader deyip geçemeyiz. Mahmutlar metropol bir ilçe hakkı gasp edilmiş, belediyeliği kapatılarak mahalleye döndürülmüş. Mahalle mantığı ile yöneticiler bakınca maalesef yatırım gelmiyor. Alanyaspor tesisi 2019 yılının Şubat ayında temeli etilmiş. Seçim yatırımı olabilir ama bu tesise Alanyaspor ’un ihtiyacı var” dedi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!