ŞAHİN’İN PANKARTINA SALDIRDILAR

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İyi Parti Alanya İlçe Başkanı Hilmi Er, dün yaptığı ‘Kanunlara ve etik değerlere saygı’ çağrısının ardından da Mehmet Şahin afişlerine saldırıların sürdüğünü belirterek, “Bu provokatif eylemler bizleri yıldıramayacak, daha büyük bir azim ve kararlılıkla zaferimize yürümeye devam edeceğiz” dedi.

Mehmet Şahin’in, Alanya’nın batı girişindeki Alanya yazısı altına asılan pankartı sökülerek yerine MHP’li Adem Murat Yücel’in pankartı asılsı. Şahin’in pankartı ise çok yakın bir bölgede parçalanmış ve yere atılmış olarak bulundu.

Alanya’nın Akhan girişinde şehre girenleri ‘Alanya’ tabelası ve Türk Bayrağı tutan Bozkurt heykelinin karşıladığı bölgede yaklaşık 10 gündür asılı olan İyi Parti Alanya Belediye Başkan Adayı Mehmet Şahin’in afişinin indirilip, yerine Alanya Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Alanya Belediye Başkan Adayı Adem Murat Yücel’in afişi asıldı.

Şehrin muhtelif yerlerinde Mehmet Şahin afişlerine saldırıların sürdüğünü söyleyen İyi Parti Alanya İlçe Başkanı Hilmi Er, “Bu provokatif eylemler bizleri yıldıramayacak, daha büyük bir azim ve kararlılıkla zaferimize yürümeye devam edeceğiz” dedi.

İŞTE ER’İN DÜNKÜ O AÇIKLAMASI

” Son günlerde Alanya kamuoyunu meşgul eden yerel seçim süreci ile alakalı yaşanan bazı olumsuzluklar hakkında kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı hasıl olmuştur.

  • Seçimler demokrasilerin olmazsa olmazı, vazgeçilmezidir. Siyasi partiler, adaylar ve seçmenler birbiriyle rekabet ederek seçimleri kazanmak için yarışırlar. Kazanan aday ise hizmet etme gayretinde olur. Bir demokrasi şöleni şeklinde geçmesi gereken seçim sürecinin bazı olumsuzluklarla geçtiğine şahit oluyoruz. Bütün adaylar eşit şartlarda bu yarışı sürdürmeli ancak yaptığımız tespitlere göre ve vatandaşlarımızın bize ilettiği video ve resimlere göre, kamu ve belediye gücü bir kısım adaylar tarafından gayri kanuni bir şekilde kullanılmaktadır.
  • Vatandaşına hizmet üretmesi gereken Belediyenin seçim çalışmalarında kamu kaynaklarını kendi çıkarı doğrultusunda kullanarak haksız rekabet ortamı yaratması kabul edilemez, etik olarak da uygun olmayan bir durumdur. Belediyenin yardım paketleri, ihtiyacı olan vatandaşlardan ziyade, kişi seçilerek yandaşlara dağıtılmaktadır. Ramazan ayının ruhuna uymayan bu anlayışı da kınadığımızı ifade etmek isterim.
  • Bir örnek daha vermek gerekir ise; seçim ofisimizin açılışından bir gün önce provokatif bir şekilde başka bir adayın afişleri seçim ofisi binamızın çatısından aşağıya asılmaya çalışıldı, bugün ise başkan adayımız Sayın Mehmet Şahin’in Mola meydanındaki ofisinin olduğu binaya başka bir adayın pankartının asıldığı görüldü.
  • Geçen hafta ve bu hafta Alanya’mızın farklı noktalarında adayımızın poster ve pankartları yırtılarak tahrip edilmiştir. Bütün bu yapılan haksızlıklar ve provokatif eylemler bizleri yıldıramayacak, daha büyük bir azim ve kararlılıkla zaferimize yürümeye devam edeceğiz.
  • Kalan bu 25 günlük kısa sürede İYİ Parti Teşkilatı ve adayımız Sayın Mehmet Şahin ile birlikte siyasi nezaketimizi bozmadan, ilkeli bir duruş sergilemeye devam edeceğiz.
  • Rekabet eden tüm adaylarımızı demokrasi şöleni olan bu seçimlerde, kanunlara ve etik değerlere saygılı olmaya davet ediyoruz.”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!