ZAVLAK KARGICAK’I SAVUNDU

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Alanya Belediyesi Ocak Ayı Meclis toplantısı dün gerçekleştirildi. Toplantıda CHP’li Nazmi Zavlak, Kargıcak’ta 106 dönümlük bir tarım arazisinin konut alanına çevrilmesiyle ilgili Alanya Belediyesi’nden görüşüne başvurduğu halde Alanya Belediyesi Meclisi’nde Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ve AK Parti grubunun görüş vermeyerek konuyu Tarım ve Orman Bakanlığı’na havale etmesine tepki gösterdi.

Zavlak, “Kargıcak bölgesinde yaklaşık olarak 106 dönümlük tarım alanını konut alanına çevirmeyle alakalı bir konu var. Bununla alakalı biz bakanlığa kamu yararına olup olmadığıyla ilgili bir karar vereceğiz. Alanya Belediyesi’nde komisyonla görüşüldüğünde MHP ve Ak Parti kamu yararı olmadığını olumlu görüş olarak bakanlığa dönmüşler. Bizler bu konuya ret oyu verdik. Kargıcak bölgesi ikamete kapalı. Buranın tarım niteliğini korumak varken konut alanına açmak için neden böyle bir çalışmaya engel olmuyoruz? Sizler neden engel olmuyorsunuz? Gruplarda neden biz bunu konuşuyoruz, net olarak bu gündem dışında kalmıyor da neden sizlerin ve Ak Parti grubuyla alakalı olumlu görüş olarak gidiyor? Alanya’nın en çok bu zamana kadar problem yaşamasının sebebi son zamanlardaki nüfus artışından dolayı. Son zamanlardaki 3 bin bağımsız bölge ruhsatı verirken bunların 30 bine çıkmasıyla alakalı. Kargıcak’ta tarım alanı olan dağ başında bir yeri neden niteliğini korumayla alakalı mücadele etmek istemiyoruz? Sizler ziraat mühendisisiniz, yani inşaat mühendisi olsanız, müteahhit olsanız betona karşı bir hassasiyetiniz olduğunu düşünebilirim. Tarımla alakalı olan bir bölgede bence Ak Parti ve MHP’nin buradaki kararının yanlış olduğunu ifade etmek için söz aldım” sözleriyle tepki gösterdi.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!