MUHTAR SEÇİLMEDEN HİZMETE BAŞLADI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mahmutlar Muhtar adayı Ahmet Sönmez daha seçilmeden hizmetleri başladı. ASAT kurumu ile görüşen Sönmez Sülüklü Yaylasına ek su deposu yapılmasının yolunu açtı.

Yerel seçimlerde Mahmutlar Mahalle Muhtar adayı olduğunu açıkladıktan sonra çalışmalara çok hızlı başlayan Ahmet Sönmez Bürokrasinin içinden geldiğini hissettirdi. Antalya Büyükşehir Belediyesinden Emekli olduktan sonra halkın arasına kaynaşarak sorunları not almaya başlayan Muhtar adayı Sönmez Alanya Belediyesi ve Antalya Büyükşehir Belediyesi Hizmet bölümünde şef olarak çalıştıktan sonra emekli olmuştu.

KAPALI PAZAR YERİ-SÜLÜKLÜYÜ EK SU DEPOSU- KADAL’LIYA MEZARLIK

Mahmutlar Muhtar adayı Ahmet Sönmez Mahmutlar’ da ki açık Pazar yerlerinin üstlerinin kapanması ile ilgili çalışmalara hız verdi. Pazarcı esnafının ve Pazaryerine giderek alışveriş yapan halkın yaz ve kış aylarında zor anlar yaşadığını dile getiren Muhtar adayı Sönmez “Pazarcılar Odası Başkanı Hüseyin Gök ile bu konuyu görüştük, Mahmutlar halkı olarak mağduriyetimizi dile getirdik. Ayrıca ASAT yetkilileri ile görüşme yaparak Sülüklü yaylamız da bulunan Küçük Ahmetler sokağına ek su deposu koyulması ile girişimlerimizi yaptık. Mahmutlar Kodallar mevkinde bulunan Hasırlık (Şeklik) mezarlığına 2 dönüm 65 metre kare daha ek yapılarak faal duruma gelmesi ve etrafının çit ile çevrilmesi konusunda Antalya Büyükşehir Belediyesi Mezarlık Şube Müdürü ile görüşme sağladık ve neticelendirdik” dedi.

MUHTARLIĞA GELEN TEBLİGATLAR YERİNİ BULACAK”

Sönmez, “PTT personeli tarafından Muhtarlığa gelen tebligatlar mutlaka adreslerine ulaştırılacaktır. Mevcut Muhtarlık ofisine bırakılan düzensiz gelişi güzel atılmış tebligatlar yüzünde onlarca insan ceza evlerinde çile çektiğini biliyorum. Bu yüzden belki yüzlerce insan büyük para cezaları ile karşı karşıya kaldıklarını da biliyorum. Bu sorumsuzluğu gidereceğiz. Muhtarlığa gelen her tebligat mutlaka sahibine iletilecek eğer Mahmutlar’ da ikamet etmiyorsa buradan göç ettiyse bu tebligat PTT yoluyla geriye iade edilecektir” dedi.

CENAZE HİZMETLERİNİ ÜSTLENECEĞİZ

Sönmez “Vatandaşların acı gününde görevim nedeniyle neler yapılacağını biliyorum. Ben en son Mezarlıklar Müdürlüğünden emekli oldum. Prosedürü iyi biliyorum. Cenaze hizmetlerinde A-Z’ye hizmetleri Muhtar seçildikten sonra Muhtarlık olarak biz üstleneceğiz. Cenaze sahibi hiçbir şey ile uğraşmayacak. Sadece taziyeye gelen yakınları ile acısını paylaşacak” dedi.

EMEKLİ LOKALİ VE RECEPLİYE MESİRE ALALANI

Muhtar seçildikten sonra yapacağı hizmetleri sıralayan Muhtar adayı Ahmet Sönmez “Emeklilerimiz için Lokel projemizi mutlaka hizmete sokacağız. Mahmutlar Recepli sokaktaki ormanlık alanı içine Mesire alanı inşaa edeceğiz. Hayvanlarımız için özel park alanları kuracağız. Yayla yollarımızın bakımlarını rütun olarak kontrol edip karayolları ile iletişim içinde bulunacağız” dedi.

YAYLALARIMIZA HİZMETİ ETKİNLEŞTİRECEĞİZ

Sönmez “Mahmutlar Yaylaları olan Keşbeleni, Kozarası, Sülüklü ve Cindi Yaylarındaki Camilerin bakımları ve temizlikleri ile bizzat yakın en ilgileneceğiz. Yaylalarımız da tarım yapılması için sulama suyu projesini hayata koyacağız” dedi.

MUHTARLIĞIMIZ KÖPRÜ GÖREVİ GÖRECEK

Muhtarlığın ödeneği olmadığını tüm halkımız biliyor. Tabi ki bu hizmetleri yapmak için resmi kurumlar ile birlikte işbirliği yapacağız. Yıllardır resmi dairelerde birim şefi olarak çalıştım ve emekli oldum. Hangi resmi kurum ve kuruluştan hizmet nasıl istenir, nasıl alınır iyi bilirim. Bağırıp çağırmakla hizmet alınmaz, tatlı dil yılanı deliğinden çıkartır demiş atalarımız. Mahmutlar’ da yaşayan tüm halkımızın beni desteklemelerini bekliyorum. Benim Muhtarlığım döneminde Mahmutlar hak ettiği değerli hizmeti alacak buna ben inanıyorum, tüm halkımızda inansın” dedi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!