OLMADI, OLAMADI, OLAMAYOR!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mahmutlar İYİ Parti Mahalle Başkanı Metehan Sandal, MHP lideri Devlet Bahçeli 2023 Genel seçimlerin hemen ardından Meclisteki Gurup toplantısında 29 Ekim 2023 günü Cumhuriyet Bayramında ‘Türkiye de 100 İl ve 1000 İlçe olacak’ sözünü hatırlatarak, “yoksa yine mi kandırıldık” diye sordu.

MHP Lideri Devlet Bahçeli Genel seçimler sonrası MHP Gurup toplantısında yaptığı konuşmada 29 Ekim 2023 Cumhuriyetimizin 100. Yılında Türkiye’de 100 İl, 1000 İlçe yapacağız açıklaması il ve ilçelik bekleyen milyonlarca kişiyi umutlandırmıştı. 29 Ekim 2023 günü İl ve İlçelik bekleyen yüz binler hayal kırıklığına uğradı.

SANDAL: “YİNE Mİ KANDIRILDIK”

Bu konuyu gündemine alan Mahmutlar İYİ Parti Mahalle Başkanı Metehan Sandal, ‘Olmadı, Olamadı, Olamayor’ diyerek Alanya’lıca konuşmasıyla eleştiride bulundu. ‘Yoksa yine mi kandırıldık’ açıklamasıyla devam eden Sandal, “Devlet Bahçeli Haziran ayında yaptığı konuşmada Türkiye’de il sayısının 100’e çıkacağına işaret etmişti. Türkiye’de mevcut durumda 81 il ve 922 ilçe bulunuyor.

BAHÇELİ’NİN 100 İL 1000 İLÇE METNİ ŞÖYLE

MHP lideri Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, “il sayısının 100’e çıkarılacağını Cumhuriyet’in 100’ncü yıldönümünde 100 maddelik Anayasa teklif metnimizde çoktan hazırlanmış olup yeni yüzyılda 100 il, 1000 ilçeden müteşekkil idari yapısıyla gücüne güç katmış bir Türkiye’yi inşa ve ihya etmemiz mümkündür” demişti.

ALANYA’NIN İL MAHMUTLAR’IN İLÇE OLACAĞI GÜNLERİ BEKLİYORUZ

Şimdi soruyorum iktidar ortağına bu bölgenin halkına umut vermek ne zaman doğru bir siyaset yöntemi oldu? Alanya’nın İl, Mahmutlar’ın ilçe olacağı günleri bu vatandaş sabırsızlıkla dört gözle beklerken daha önceki konuşmalarınızda bu vaatleriniz halkımızın aklıyla alay ediyorsunuz maksadında yorumlanıyor bilesiniz” dedi.

BAHÇELİ İL VE İLÇELİK BEKLEYEN BİNLERCE KİŞİYE MÜJDE AÇIKLAMASINDA BULUNMUŞTU

MHP lideri Devlet Bahçeli 2023 Genel seçimlerin hemen ardından Meclisteki Gurup toplantısında 29 Ekim 2023 günü Cumhuriyet Bayramında Türkiye de 100 İl ve 1000 İlçe olacak, Yeni Yüz Yılda100 İL 1000 İlçeden müteşekkil idari yapısıyla gücüne güç katmış bir Türkiye’yi inşa ve ihya etmemiz mümkündür açıklamasında bulunmuştu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!