Muhtar çıldırdı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mahmutlar Cumhuriyet Mahallesi muhtarı Ahmet Top, Mahmutlar’ın sorunlarına Mahmutlar Belediyesi Meclis üyelerinden daha fazla eğilim gösteriyor. Muhtar Ahmet Top, gazetemize göndermiş olduğu basın bildirisinde yine önemli konulara değindi.
KLOZETLER NEREYE GİTTİ
Muhtar Ahmet Top, “Mahmutlar Belediyesi mesire alanındaki tuvaletlerin içindeki klozetlerin sökülmüş olduğunu yaklaşık 2 ay önce gördüm. Yetkililere, “bu klozetleri kim söktü?” diye sordum, “Bilmiyoruz, araştıracağız” dediler.
Geçtiğimiz hafta Pazar günü tekrar mesire alanına gittiğimde klozetler yine yoktu. 17 adet klozet taşını, kim veya kimler kaybetti. Mesire alanındaki güvenlik, bu vahim duruma ne diyor? Yetkililerden Mahmutlar Halkı adına cevap bekliyorum” dedi.
YAYLALAR PERİŞAN
“Yayla sezonu açıldı. Yaylalar perişan” diyen Muhtar Ahmet Top, “Yaylalarda su depoları boş, aydınlatma lambalarının çoğu yanmıyor, Keşbeleni yaylasındaki tuvaletlerde su yok, pislik içinde, Kozaarası, Sülüklü yollarının asfaltı bozuk seçilmiş olan insanların görevlerini layığı ile sorumluluk bilincini yerine getirmelerini istiyorum” dedi.
TURİZM BELDESİYİZ AMA!!!
Muhtar Ahmet Top, “İngiliz’in, Alman’ın, İrlanda’nın, Rus’un, Norveçli’nin, Holladalı’nın ve dünyanın her yerinden insanların buluştuğu ve kaynaştığı beldemizde Belediye hizmetleri aksıyor. Kumsalımızdan, caddelerimize, aydınlatmadan, yeşilliğine kadar acilen önem verilmesini Mahmutlar halkı adına yöneticilerden bekliyorum” dedi.
HALKIMIZ MAĞDUR VE RAHATSIZ
“Mahmutlar halkı mağdur ve rahatsız” diyen Top, “Mahallem ve ara sokaklar, toz, pislik içinde halkım balkonuna oturup, çay içemiyor. Yaz sezonu ile birlikte tüm işyerleri toz içinde. Bu gidişata dur deyin, parlayan yıldız sönüyor” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

12 Yorum

 1. 24 Mayıs 2010, 15:24

  Sayın Muhtarım; 20.000 nüfuslu 20 trilyon bütçeli 250 personelli 45 araç ve işmakineli, yaylasıyla, sahiliyle, cadde ve sokaklarıyla önemli turizm potansiyeline sahip olan beldemizin, kısa, orta ve uzun vade de planı programı projesi olmadan ancak bu kadar yönetilebilir. Yanında üç kalfası, küçük bir dükkanı, birkaç makas, jilet ve birkaç koltuğu olan bir berber esnafının bile belli bir çalışma formatı, planı olur. Bu kadar bütçe araç gereç ve personele rağmen sevk ve idareyi anlık kararlarla yaparsanız bir sonuç alamazsınız. Yapmanız gereken; sosyal ve kültürel yatırımlar, ulaşım yatırımları, beldenin temizlik hizmetleri, su hizmetleri, ilaçlama, büro hizmetleri … hizmetler var. Bu hizmetleri beldenin sorunlarını aciliyetine göre, nüfusun yoğun olduğu bölgelere göre, mevsime göre… plan ve programlayıp bir yol haritası oluşturmak kaydıyla verebilirsiniz. Aynı zamanda beldenin herhangi bir yolundaki herhangi bir çukurdan bile sorumlu olduğunu hissetmek…. herhangi bir sokaktaki herhangi bir direkte yanmayan ampulden sorumlu olduğunu hissetmek… Herhangi bir okuldaki herhangi bir öğrencinin kalem parasını bile zor bulurken ondan para istemenin onu ne kadar zorlayacağını veremediği için arkadaşlarının arasında ne kadar küçük düşürülüp gururunun incineceğini hissetmek… Belde de yaşayan herhangi birinin sağlık sorununu hissetmek… İşte bir belediye başkanın ve ekibinin hissiyatı da böyle olursa başarılı olabilir.

  Cevapla
 2. Öncelikle,Mahmutlar Post gazetesine bu olanakları,biz Mahmutlar Halkına sunduğu için,başta Sayın Mesut İLHAN’a ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyor,başarılarının devamını diliyorum!!!!!!
  Sayın Muhtarım,halkın sorunlarına eğilmeniz ve bunu kamuoyuna duyurmanız,gerçekten çok düşünceli ve bir mahalle muhtarına yakışır bir tavır,FAKATTTTT!!!!!! İşin bir de öteki yönü var,bana göre hata yönetenlerde değil,(bizler bunun böyle olacağını zaten biliyorduk,EMİNİM Kİ SİZ DE BİLİYORDUNUZ!!!!!) bu yönetimi,Mahmutlar’da birilerinin saltanatına son vermek adına,iş yapamayacak insanların peşinde koşarak,onları yönetimin başına getirenlerde.Ey Halkım,Mahmutlarlılar sizce de öyle değilmi?Şİmdi ne oldu?Olan Mahmutlara oldu,bizlere oldu,herkes yerinde rahat ve huzurlu.Tozu da pisliği de yine Mahmutlar Halkı çekiyor!Lütfen önce düşünüp,sonra karar verelim!Hiç bir zaman SON PİŞMANLIK FAYDA ETMİYOR!!!!!Umarım anlaşıldım!Saygılarımla!

  Cevapla
 3. Muhtar boşuna timsah gözyaşları döküp Halkı kandırma. Başkanın arkasında koşuyor seçiyorsun, 3-5 gün geçmeden ağlamaya başlıyorsun. Başkanı tanımıyormuydun, tanıyordun. Sadece sosyal demokrat diye bir insanın arkasından gidilmez. Oy vermeyenler olarak bizler Başkandan memnunuz. Siz destekçisi olarak niye memnun değilsiniz. Birde muhtar olacaksın. Yazık sana verilen oylara.

  Cevapla
 4. Ben kişilerin adamı değil, halkımın hizmetçisiyim. Karakterim, çizgim, rehberim MUSTAFA KEMAL’İN yolu tarikatım uygarlık …….
  Bu dünyada yarın ne oldum değil, ne olacağız, düşmez kalkmaz bir ALLAH ….. Bir sorumluluk alıyorsak, kafamızı yastığa koyduğumuz zaman bugün sorumluluğumu yerine getirdim mi? vicdanım rahatmı? bence yaşam budur…. doğruluğun şeffaflığın yanındayım…….. Herzaman halkımın sesi olmaya insanların huzuru refahı mutluluğu için varım, bu yolda kim bir taş korsa ve koyduysa önlerinde eğiliyorum……. Bizim bu dünyada farkımız var İNSANIZ, unutmayalım …….. birimiz hepimiz hepimiz birimiz için varız ………. herkese teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum, Mahmutlar Post’a başarılar diliyorum…… Ahmet Top

  Cevapla
 5. Boşu Boşuna bu yorumlar Arkadaşlar.Mahmutlar 4 yıl Bitti Olan Bize Odu.Kimse Kimsenın Partisine Karışamaz ama Yerel seçimlerde Partilere Değilde Kişilere bakılsaydı Durumumuz Böyle Olmazdaı.Halk Adamı Olarak geldiler Başkanlık Makamı Herkese Açık dediler Doğruda söylediler Ama Sadece Vekil Açık Hasan Kısadan Başkası Durmuyor Başkan Nerde Yok.. Ahmet Bey Seçimi Kazandığınızda Belediyeye Nasıl Geldiğinizi görenlerdenim onun İçin Sizin Çabanız boşa…Keşkem Diyorum Herkesin Sevdiği Saydığı Biri Gelseydi Başa..İnşallah Diğer Seçimde Bütün Mahmutların Oy Vereceği biri Aday Olur..

  Cevapla
 6. eskiden reklamlardaydı sanırım. ağzı olan konuşuyor diyorlardı. şimdilerde interneti olan yazıyor. yazın bakalım. mahmutlarlı olarak yazan kişide herne kadar bazı yazılarında şive yaparak konuşsada onun da yabancı yani benim gibi biri olduğunu anlayabiliyorum. neyse önce ahmet Top beyden başlayalım. Sn. Muhtar seçim döneminin öncesinde de sonrasında da ne tarafta olduğun belli olmadığını herkez biliyor. ama medyatik olmak için her şeyi kullanmaya çalışıyorsun. amaaa başkan sana taviz vermeyince düşman kesildin. seçimi kazanana kadar en büyük sekteyi sen vurdun kazandığında ilk sen tebrik ettin hatta zeytin ağacının koca dalını kırıp başkana verdin. zeytin dalı iyi bir gösteriydi ama sen neredeyse ağacı yerinden sökmüşsün. en son 19 mayıs şenliklerinde ettin edemedin kürsüye çıktın bir şekilde sırf kendini göstermek için. alaattin çakırada aynısını yapıyordun. atatürkçüyüm diyorsun cumhuriyet düşmanı bir zihniyete sahip AKP’ye Sn. keşoğluyla beraber gittin. neresi atatürkçülük, neresi devrimcilik????
  gelelim mahmutlarlıya, çok şey biliyorsun belli ama bildiğin diğer şeyleri de söyle mesela meclis üyelerinin başkanı nasıl sattıklarını da, seçim bitti meclis üyeleri halka hizmet edeceklerine başkanı yanlız bırakarak başkanı hata yapmaya zorlamadılar mı? 1 yıl geçti nerede o saygıdeğer meclis üyeleri şimdilerde murat can görev aldı ama o da ortalıkta kaldı kendi arkadaşları bile yardım etmez oldular.işin içinden çıkamaz durumda çünkü o da fen işlerinde yanlız kaldı. ben mahmutlarda şunu gördüm gemiyi hep lafla yürütmeye çalışıyorlar ama çalışmadan bu işler olmuyor yani laf la peynir ekmek gemisi yürümüyorrrr. lütfen seçilen yada seçim boyunca gövde gösteren meclis üyeleri ve adayları. gidin başkanın yanına biz çalışmaya geldik. düşündük ki senin yardıma ihtiyacın var. ağzı olan seni beni eleştriyor. biz de senin gibi eleştirilere kulak verdik şimdi yanındayız diyin de o zaman o sürekli konuşan ağızlar kapansın.

  Cevapla
 7. sayın yabancı. o meclis üyelerini adam yerine koymazsan özel seçtiğin insanlarla perde arkasında iş yaparsan elbette yalnız kalır her şeyide eline yüzüne bulaştırırsın. senin yaptığın hariçten gazel okumak. sosyal ülkücü ampülcüyüm diyen birine kim neden sahip çıkıcakkki.adamın rengi belli değilki biri çıksında bişey desin. mahmutlar kaybetti. zaten öncesinden gelen şikayetler artarak devam ediyor.

  Cevapla
 8. 2 Haziran 2010, 14:09

  Yabancı kardeşim gerçektende yabancısın. Hem Mahmutlara, hem Ali Çelik ve arkadaşlarına hem AKP, ye hem CHP ye. Atatürkçü olmak, Cumhuriyetçi olmak, Devrimci olmak AKP karşıtı olmak demek değildir. Ben senin bu sıfatları taşıdığını sanmıyorum. Sen sadece medyadan aldığın haberlerle öncelikle AKP karşıtı olmak, CHP nin ve CHP li başkanların her yaptığını doğru saymayı görev bilen birisisin galiba. CHP li meclis üyeleri Ali Çeliğe yardım etmekle ancak suç ortağı olurlar.

  Cevapla
 9. ben bir bayan olarak mahmut beye katılıyorum.aynen dediklerinin doğru olduğunu düşünüyorum.daha önce yalakalanan adam bugün öfke püskürüyor.bu adamı önce vezir sonra rezil etmeye benzer.ama istese de istemese de 4 yıl bu adamı rezil edemez.bu işin sonucunu ben görüyorum.4 yıl sonra diyecek ki bakın ey halkım ben ve herkes zamanında bu adamın peşine koştuk ama başarılı olamadı.onun yapamadığı şeylerin karşısımnda ben varım deyip halkın çaresizliği içinde bir sonraki döneme adaylığını koyacak.bu apaçık belli.yalan diyen çıksın karşıma.

  Cevapla
 10. mahmutlarlı abicim,
  sanırım yaş olarak büyüksün ama kafa olarak bunu söyleyemeyeceğim. atatürkçü olmak, cumhuriyetçi olmak, devrimci olmak, bu değimler senin bahsettiğin akp tamamen karşısında bir duruş sergilemektedir. bunları biraz araştırarak rahatlıkla bulabilirsin. mesela oy verdiğin akp menemende türk askerini katleden kişinin torununu barındırmakta. bahsettiğin başbakan ise başbaşakn olmadan önce abd’ye ingilizde dersi almak için 6 aylığına gitti ama sadece öğrendiği ” one minute” kelimesi ile 9 kişinin canının alınmasına neden oldu. öldüren askerler öldürürken “one minute” diyerek ateş ettiler. bana sorarsan recep bey ingilizce tek bir kelime daha etmesin, yada kendine güveniyorsa çıksın israilin, abd nin karşısına da 6 ayda öğrendiklerini sergilesin. ama 6 ayda sadece abd nin uşaklılığı birifingini alarak geldiğinden sadece o yolda ilerledi. şimdi ne oldu abd’de israil’ de hatta ve hatta o beş para etmeyen fettulah gülen bile sırt çevirdi. bu olaylar tamamen bir kurgu olduğunu kafası çalışan adam anlar. şöyle bir bak bir araştır bakalım, sonunda göreceksin ki akp nin yani recep beyin son çırpınışları olduğunu sende göreceksin.

  Cevapla
 11. 8 Haziran 2010, 16:07

  Yaş olarak küçük sayılırım ama kafa olarak küçük olduğum söylenemez. Bikere görüşlerimiz çok farklı. Görüş farklılığından dolayı kafan küçük falan diye kimseyi küçümseyici davranmam, kişiliğim elvermez. Zaten son yıllarda ki CHP’nin hastalığı da tam sende mevcut olan hastalık, iktidar olamadıkları zaman sorunu seçmenin aklında arama hastalığı. Bu hastalıktan kurtulamadığınız taktide sizin seçemeniniz genellikle beyaz yakalılar, askerler, hukukçular, elit tabaka ve önyargılarından birtürlü kurtulamayan esnek olamayan insanlar olarak kalacaktır. Biraz olsun halkın dilinden konuşun, Halkın sorunlarından konuşun, Halkçılık ilkesini yeniden değerlendirin. Biz Türkiyenin ilk partisi olmamıza rağmen neden iktidar olamıyoruz? sorusunun cevabı halkı suşlamak olmasın. İnsanlar bütün ihtiyaçları için sürekli bir çalışma ve arayış içindedirler. Özelliklede sahip oldukları kendilerini tatmin etmiyorsa bu arayış artarak devam eder. AKParti daha dün kurulan bir parti. CHP ise ilk kurulan parti demekki insanları tatmin edemediniz ve millet AKPartiyi kurdu. Bir Millet Vekilinizin dediği gibi efendim Abdullah GÜL’ün kökeni Ermenidir, yok Erdoğan şurda eğitim görmüştür. Arınç şudur, öteki budur falan bunlar aydın kişilerin söyleyeceği şeyler değil ve bu tür düşünceleri dikkate alan birisi değlim. AKP’artiyi: SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı çalışanlarını doktor sıralarında. ilaç sıralarından kurtarıp, isteyenin istediği yerde tedavi olabilmesini, istediği eczaneden ilaç alabilme sistemini getirdiği içinmi karşısında, 20 yılda tamamlanamayan Bolu Tünelini açtiği için mi, Memlekete hızlı treni getirdiği için mi, İstanbul tüp geçiti yaptığı için mi, Yıllardır tamamlanamayan GAP Projesini bitirmek üzere olduğu için mi, bütün okullara internet ağı getiriği için mi, bütçeden enfazla payı eğitime ayırdığı için mi, 17 yıldır bitirilemeyan GAP Stadını bitirdiği için mi, aynı anda milyon dolarlık elliden fazla yatırımların açılışlarını yaptığı için mi, 500000 binden fazla yapılan TOKİ konutundan dolyı mı, Cumhuriyet tarihi boyunca yapılan duble yollardan fazla duble yol yaptığı için mi, yolsuz ve susuz köy brakmadığı için mi ………, yada 2023 yılında tamamlanması gereken ve temelleri atılmak üzere olan devasa projeler için mi Atatürkçü ve Cumhuriyetçi karşıtı ilan ediyorsun merak ediyorum.

  Cevapla
 12. 15 Haziran 2010, 13:20

  Mahmutlarlı kardeş !sen Türkiye’ye dünmü geldin?

  Cevapla
Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!