MAHMUTLAR’A KADIN ELİ DEĞECEK!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mahmutlar Mahallesi Kadın Muhtar adayı Kademşah Başköy, “Muhtar olduğum zaman Mahmutlar’a kadın eli değecek, Anneler üretim yapacak, ailesinin ekonomisine katkı sağlayacak, sosyal yardımlara elimi sürmeyeceğim doğrudan ihtiyaç sahibine ulaşacak” dedi.

Alanya’nın en büyük yerleşim birimi olan Mahmutlar Mahallesi’nin tek kadın muhtar adayı Kademşah Başköy oldu. Mahmutlar Mahallesi Muhtar adayı Kademşah Başköy Mahmutlar Post Gazetesi imtiyaz sahibi Mesut İlhan ile röportaj gerçekleşirdi. Muhtar adayı Başköy, “Muhtar olduğumda her gün mahalle halkının görüş ve istekleri doğrultusunda çalışacağım. Mahallemizin sorunlarını ilgili makamlara sadece bildirmek değil, gerçekleşene kadar çeşitli yollardan ısrarcı ve takipçisi olacağım” dedi.

“SAHİL YOLU TEK YÖN OLMALI”

Muhtar adayı Başköy, “(D-400 Karayolu) Sahil Caddesi’nin mevcut trafik yoğunluğu (özellikle yaz aylarında) halkımız için büyük sıkıntıdır. Sahil yolunun tek yön yol olması, düşük hız limitinin belirlenmesi, yürüyüş yolunun genişletilmesi, bisiklet yolunun yeniden düzenlenmesi, tek sıra araç park yeri olmasını mahalle sakinlerinin de desteğiyle gerçekleştireceğimize inanıyorum.

“SOSYAL YARDIMLARA ELİM DEĞMEYECEK”

Geliri çok düşük aileler ile varlıklı ailelerin tanışmasını sağlayarak, yapılan yardımın, benim elime değmeden iki taraf arasında gerçekleşmesini sağlayıp, her iki tarafın tam mutluluğunu sağlayacağım. Duyumlarıma göre Mahmutlar’da yardımlar Muhtarlığa geliyor ve yardımlar Muhtar’ın uygun gördüğü kişilere iletiyormuş. Bu yardım şekli şaibelidir. Bu şekildeki yardımlaşmayı kaldıracağım.

“ANNELER ÜRETİM YAPIP EKONOMİYE KATKI YAPACAK”

Maddi yönü çok zayıf ailelerde sıkıntıyı en fazla evin anneleri çeker. Evin annesi, bayan muhtara, sıkıntısını daha rahat ileteceği için; Mahalle muhtarlarının Bayan olması büyük önem taşır. Bayanlarla el ele verip onlara birlikte üretim yapacakları işyeri arayacağım.

“MAHMUTLAR İÇİN TAŞ TAŞIRIM”

Herkes tarafından biliniyor ki Muhtarlık hakkıyla yapılır ise; Muhtarlık görevi günümüzde taş taşımaktır. Ama; Vatanımız için birilerinin taş taşıması gerekir. Ben Mahallemiz için taş taşımaya karalıyım. Mahalle Muhtarının her gün bir önceki günden daha çok çalışarak görev yapması gerektiğinin bilincindeyim.

“KADININ OLDUĞU YERDE MUTLULUK OLUR”

Kadının olduğu her yerde, düzen olur. Disiplin olur. Başarı olur. Mutluluk olur. Mahallemizin çok sorunu var. Sorunların çözülebilmesi için kesinlikle mahallemize artık; bir kadın eli değmeli. Kadınların yüzünü güldüreceğim.  Kadının yüzü gülerse aile güler. Ailenin yüzü gülerse Mahallede herkesin yüzü güler. Oy ekmek, evlat gibidir. Hizmet edecek kişiye verilmelidir. Hatrı var veya söz verdim, ya da hep ona veriyoruz gibi ve benzeri düşüncelerle oyunuzu ziyan etmeyin. Kadın Muhtarın olduğu Mahallede, halk arasında adalet olur, Saygı olur, Birlik ve beraberlik olur. Mahalle halkının tamamının oyuna talibim. Tüm Mahmutlar halkına selamlarımı ve Saygılarımı Mahmutlar Post Gazetesi aracılığı ile iletiyorum” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!