Kütüphane niçin kurulamıyor?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

DSC_0003Mahmutlar Belediyesi’ne ait Kültür Merkezi’nde 2010 yılından beri Rus Dili Derneği adı altında çıkar temin ettikleri iddia ediliyor. 27 bin resmi nüfuslu belde de kütüphanenin olmamasına isyan eden Deniz Feneri eylemcisi Ferhat Gedikli, konu ile ilgili basın bildirisi yayımladı.
Gedikli, “Mahmutlar dünyanın tüm ülkelerinden gelen kültür seviyesi yüksek Avrupalıların ikinci adresi olarak seçtikleri bir beldedir. 27 bin nüfuslu bu belde de, ‘niçin kütüphane yok?’ diye sorarken, Mahmutlar’a kütüphane kurulması için yerli ve yabancılardan 2 bin imza topladım. Bu imzaları Alanya Kaymakamlığına ve Mahmutlar Belediyesine verdim. Belediye başkan vekilimiz Av. Murat Can bu imzaları, memnuniyetle kabul ederek, ‘İmzaya ne gerek vardı, Mahmutlar’a en güzel, en modern ve görme engelli vatandaşlarımızın bile yararlanabileceği bir kütüphane yapacağız’ diyerek bizleri ümitlendirmişti. Kütüphane yapılacak olan Kültür Merkezine 2010 yılından beri iki Rus vatandaşın, Rus Derneği adı altında kendilerine çıkar sağladıklarını öğrenmiş bulunmaktayım. ‘Rus kültürünü yayıyoruz’ bahanesiyle çocuk bakımı ve bale dersleri vererek para kazandıkları bilgisine sahip oldum. Elektrik, su ve kira bedeli ödemeden kullanılan bu yere kütüphane yapılması ön görülüyordu. Fakat bu iki Rus bayan, ‘bizi buradan hiç kimse çıkaramaz, bizi burada kaymakam koruyor, Mahmutlar Belediye Başkan vekili bile buradan bizi çıkaramaz’ diye konuşuyorlarmış. Mahmutlar Belediyesi veya Alanya Kaymakamlığı’ndan 2010 yılından beri resmi bir tahsis almadan bir şekilde Mahmutlar halkının cebinden çıkan vergilerle ödenen elektrik, su ve kirası bu kişilerden tahsis edilmesi gerekir. Buradan Mahmutlar Belediye başkanlığına çağrıda bulunuyorum. Mahmutlar Kültür Merkezi’ndeki yeri kütüphane olarak tahsis edin. Rus çocuklarına bakım ve bale eğitimi verecek olan kim ise kiralık bir yer bulur, oradan nafakasını sağlar, kimsenin kazancına zeval gelmesini istemeyiz. Çocuk bakım parası alan, bale dersi veren kimse vergisini, kirasını, elektrik ve su parasını ödemeli, ödemeyerek birilerinin haksız kazanç sağlamasına Mahmutlar halkı göz yummaz” dedi.
 
 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!