Kuşyuvaşı’na mega projesi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Sarıveliler İlçe Başkanı Halil Kulak’ın da katıldığı yönetim kurulu toplantısında konuşan Alanya İlçe Başkanı Hüseyin Güney, iki ilçe arasında sık kullanılan Kuşyuvası Yolu’na 10 km’lik tünel yapımı için çalışmalara başlandığını belirtti.
AK Parti Alanya İlçe Teşkilatı, haftalık olağan yönetim kurulu toplantısını İlçe Başkanı Hüseyin Güney başkanlığında gerçekleştirdi. Toplantıya ilçe yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra AK Parti Sarıveliler İlçe Başkanı Halil Kulak da katıldı. Güney, Alanya ve Sarıveliler’in ortak sorunları noktasında Kulak ile birlikte hareket ettiklerini belirterek, iki ilçe arasında sık kullanılan Kuşyuvası Yolu’nda başlanan çalışmalara değindi. 
‘ORTAK SORUNUMUZ’
Her yıl çok sayıda ölümlü kazananın meydana geldiği yüksek uçurumlu Kuşyuvası Yolu’nun Alanya ve Sarıveliler’in ortak sorunu olduğunu ifade eden Güney, yolun yaklaşık 10 km’lik bölümüne tünel yapım işinin başlayacağını söyledi. Güney, İç Anadolu’yu Akdeniz ile buluşturacak en kısa ve güvenli bir yol olacağını vurgulayarak “Bizim için çok önemli mega proje olacak. Bu çalışma ile ölümlü kazalar da son bulacak” dedi. 
‘900 GÜNDE BİTECEK’
AK Parti hükümeti döneminde bizzat Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın da incelemeleri ile yolda büyük çalışmalar yapıldığını söyleyen Güney, “İhaleyi alan firma ekipleri geçtiğimiz günlerde teknik çalışmalara başladı. 2014’e kadar bu yol vatandaşların hizmetine açılacak. 900 günde tamamlanması öngörülüyor. Yapılması ile bölgenin büyük bir sorunu ortadan kaldırılmış olacak” diye konuştu. 
‘GÜNDEMDE KALMALI’
Sarıveliler İlçe Başkanı Halil Kulak ise tünellerin yapılması ile Konya– Bozkır – Hadim istikametinden Alanya’ya gelmesi düşünülen hızlı tren projesinin de hızlanacağını belirtti. Konya’nın Alanya ile bağlantılı olan ilçeleri olarak projenin hayata geçmesi için her türlü çalışmayı yürüttüklerini ifade eden Kulak, Alanyalı siyasiler ve vatandaşlardan da projenin gündemde kalması için destek istedi. Kulak, “Orta Anadolu’yu Alanya ile buluşturacak proje Alanya’nın turizm ufkunu geliştirecektir” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!