Kırmızı mı olalım demiştik!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Antalya’da her yüz binde vaka sayısı 119,18’den 143,86’e yükseldi. Alanya’da vaka sayısı bu oranlardan da yüksek!.

Mahmutlar Post Gazetesi olarak Bölgemizdeki gevşemenin vahim boyutlarda olduğunu açıklamıştık. Maske- Mesafe ve Temizlik kurallarına uyulmadığını MAHKOD Başkanı Gazeteci Mesut İlhan, ‘Kırmızı mı olalım?’ diyerek yazılı basın ve sosyal medyadan kaygılarını dile getirmişti.

ANTALYA – ALANYA KIPKIRMIZI

Haftalık verilere göre 100 binde vaka sayıları gün geçtikçe daha da artıyor. Antalya’da ise vaka tablosunun açıklanmaya başladığı günden beri artışlar devam etmekte. Kırmız kategoriye geçilmesi sebebiyle Cumartesi günleri yeniden sokağa çıkma kısıtlamasının getirildiği Antalya’da yüzdelik verilerine göre 3666 kişinin testi pozitif olarak kayıtlara geçtiği öğrenildi.

ALANYADA VAKA SAYISI KATLANARAK ARTIYOR

Antalya’ya ilişkin açıklanan veriye göre Alanya’da 476 kişi olması gerekirken bu sayının 744 oluşu ise ilçenin yüz binde ki oranın 223,36 olduğunu göstermekte. Ülke genelindeki son tabloya göre Sadece Şırnak mavi listede yer alırken, 10 il sarı kategoride 12 il turuncu kategoride geri kalan 58 il ise kırmızı kategoride çok yüksek riskli iller arasından yer aldı.  Böylece nüfusun yüzde 80’nini yaşadığı yerleşim alanları haritada “çok yüksek riskli” olarak gösterildi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!