Çevre yolu ne oldu Başkan!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, 2021 yılı Şubat ayında yaptığı basın açıklamasında ‘2022 yılı sonunda Çevre yolu Mahmutlar’dan D-400 Karayoluna Bağlanacak’ sözü vermişti. Mahmutlar Post Gazetesi olarak soruyoruz; 2022 yılı sonuna geldik, ama çevre yolunda hiçbir gelişme yok!

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, geçtiğimiz yıl 2021 Şubat ayında Mahmutlar’da bulunan özel Karayolları şantiyesinde yeni Çevre Yolu projesi için Antalya Karayolları 13. Bölge Müdürü Salih Cengiz’inde katıldığı ve basına yaptığı toplantıda; ‘2022 yılı sonunda Çevre yolu Mahmutlar’dan D-400 Karayoluna bağlanacak’ açıklamasında bulunmuştu. Bu açıklamayı tüm Alanya basını Müjde olarak duyurmuştu. Mahmutlar Post Gazetesi olarak okuyucularımıza, ‘takip edeceğiz’ sözü vermiştik. Karayolları ağına bağlı Çevre yolunda bir tık bile ilerleme yok.

HABER BASINDA BÖYLE DUYURULMUŞTU!

Alanya basınında ‘Alanya’nın çehresini değiştirecek ve trafik yoğunluğunu büyük oranda azaltacak olan yeni Çevre Yolu projesi için önemli bir toplantı gerçekleştirildi. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in koordinatörlüğünde, MHP ve AK Parti İlçe Başkanları, Karayolları ve Alanya Belediyesi’nin birim amirlerinin katılımıyla, Karayolları’nın Mahmutlar Şantiyesinde gerçekleştirilen toplantıda, yeni Çevre Yolu’nun devam eden çalışma etaplarındaki kamulaştırma planlamalarına bağlı eksiklikler görüşüldü’ diye haber yapılmıştı.

YÜCEL; “YENİ ÇEVRE YOLU 2022 SONUNA KADAR, MAHMUTLAR’DAN D-400 İLE BAĞLANACAK”

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, yeni Çevre Yolu’nun 2021 yılı sonunda Alaaddin Keykubat Üniversitesi ve yeni Sanayi Bölgesi’ne kadar olan kısmın tamamlanacağını müjdeledi. Başkan Yücel ayrıca, yeni Çevre Yolu’nun 2022 yıl sonuna kadar da Mahmutlar Mahallesi’nden D-400 karayolu ile buluşacağını açıkladı ama Alaaddin Keykubat Üniversitesi ve Yeni Sanayi bölgesine 2021 sonu çalışmalar bitecekti. 2022 yılı sonu geldi ama hiçbir çalışma yapılmadı.

HANİ ALANYA’NIN TRAFİK KEŞMEKEŞLİĞİ ORTADAN KALKACAKTI?

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, harita üzerinde yeni Çevre Yolu’na adeta hayat damarı olacak imar yolları ile ilgili son durumu paylaştı. Başkan Yücel, kamulaştırma planlamalarına dair sorunların en kısa sürede giderilerek imar yollarının açılacağı ve Alanya’nın trafik keşmekeşliğini ortadan kaldıracaklarını söylemişti ama yerel yönetimin yapacağı imar çalışmaları yapılmayınca Alanya ve Mahmutlar’ da ki trafik keşmekeşliği her geçen gün katlanarak devam ediyor.

 

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Hiç bir cevap oldu mu? Yol projesi tamamen durdu mu?

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!