Kapanma olmasın!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye de son zamanlardaki vaka sayıları esnafları yeniden kapanırız kaygısı sardı. Esnaflar aşı şartı getirilsin, kapanma olmasın bir daha kapanırsak işyerlerimizi açamayız dediler.

Yaz aylarının bitmesiyle birlikte esnafları yeniden kapanma kaygısı sardı. Esnaflar Devlet önlemleri arttırsın, aşılamayı mecbur kılsın işyerlerini yeniden kapatmasın aylardır kapalıyız borçlarımız katlandı eğer yeniden kapatılırsak bir daha açılamayız dediler.

ESNAFLAR “ZORUNLU AŞI OLSUN, KAPANMA OLMASIN”

Aşının bir sosyal sorumluluk zorunluluğu olarak görülmesini gerektiğini açıklayan Mahmutlar ’lı esnaflar “Geçen yıl Mart ayından bu yana etkisini sürdüren salgında, delta varyantı ve aşılamaya karşı oluşan tepki, vakaların hızla artmasına yol açtı. Bayram öncesine hızla tırmanan vaka sayıları acaba tekrar kapanıyoruz mu kaygısı yarattı bizlerde.  Yetkililer den zorunlu önlem bekliyoruz, kapanma istemiyoruz” dediler.

VATANDAŞLAR “HER YERE AŞI OLANLAR GİRSİN”

Artık aşının her birey tarafından zorunlu yapılması gerektiğini savunan bazı Mahmutlar ’lı  Vatandaşlar “Aşısızların toplum sağlığını tehdit eder bir şekilde rahat dolaşmalarına kısıtlama getirilmesi gerekiyor. Bu kişisel hak ve özgürlüklerin ötesinde toplum sağlığını ilgilendiren bir durum ve devletin de artık bu konuda bir karar vermesi gerekiyor. Sadece restoran ve AVM’ler de değil toplu bulunulan her yere girişte aşı zorunluluğunun istenmesi gerekir” dediler.

SAĞLIKTA EKONOMİDE ÖNEMLİ

Mahmutlar Post Gazetesi olarak yaptığımız araştırmada bazı esnaflar ‘Kapanma salgın kadar tehlikeli dediler. Esnaflar “ son bir yıl daki kapanmamız ekonomimizde büyük zararlara yol açtı. Bundan sonra ekonomilerin özellikle perakende sektörünün kapamadan salgın ile mücadele etmenin yöntemlerini geliştirmesi gerekiyor. Bunun için de yaptırımlar uygulanmalı. Gerekirse kapamaya varan cezalar getirilmeli. Titiz bir şekilde çalışan firmaların sorumsuz kişiler yüzünden kapanmasının önüne geçilmeli. Bu işin kapanarak değil başka şekilde çözülmesinin yolları bulunmalı. Kapanma olmaksızın mücadele edilmesi kapanmanın gündemimizden çıkması gerekiyor” dediler.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!