Kağıda korkunç zam!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son zamanlarda Matbaa ve Gazete kağıdına gelen zamlar sektör temsilcilerini zor durumda bıraktı. Mahmutlar Matbaa ve Mahmutlar Post Gazetesi sahibi Mesut İlhan, “Son gelen zamlar ile birlikte sektör çok zor durumda önümüzü göremiyoruz” dedi.

ZOR DURUMDAYIZ

Mahmutlar Matbaa ve Mahmutlar Post Gazetesi Sahibi Mesut İlhan “Yaklaşık üç aydır sürekli yükselen döviz kurunda ki yükseliş kağıda, mürekkebe ve kalıba korkunç derecede yansıdı. Gazetemizi artan basım maliyetleri karşısında yayın yaşamını sona erdirme tehlikesiyle karşı karşıya kaldık. Zor durumdayız!

DESTEĞE İHTİYACIMIZ VAR

Mahmutlar Post Gazetesi olarak 2004 yılından beri ücretsiz olarak haftada bir tüm işyerlerini ziyaret ettik. Artık çok zorlanıyoruz. Reklam gelirleri ile desteklenen Gazetemize tüm esnaf ve iş insanlarından biraz daha omuz vermelerini istiyoruz. Mahmutlar ’da toplumun milli ve nitelikli sesi olan yerel gazetemizin baskıları için kağıt bulmakta zorlanmakta ve buldukları kağıda da karaborsa fiyatı ödemek zorunda kalmaktayız.

Ekonominin bilinen ve kabul edilen kurallarına aykırı olarak yaşanan döviz artışı karşısında sadece reklam geliri ile ayakta durmak artık çok zorlaştı. Yerel basınının yaşadığı derin kriz, kısa ve uzun vadede atlatılabilecek düzeyde değildir. Kısacası desteğe ihtiyacımız var” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!