KABINA SIĞMAYAN BİR İLÇE

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Cebel-i Reis’ten Akdeniz in uçsuz bucaksız maviliğine bir inci gibi sıralanmış, gün geçtikçe büyüyen, büyüdükçe yatırımcıların gözbebeği Mahmutlar’dan bahsedeceğim.
Bir köy düşünün ki 600 kişiyle başlayan yerleşik yaşam öyküsü çok kısa bir tarih içerisinde olağanüstü rakamlara ulaşsın.
Türkiye’de örneğine çok az rastlanan bir başarı öyküsüdür Mahmutlar’ın geldiği nokta. Ülkemizin hemen her yerinde hızla nüfusu eriyen il ve ilçelere nazire yapar gibi her yıl gelişiyor ve güzelleşiyor Mahmutlar’ımız.
Başta kültürel anlamda birçok alanda eksiklerimiz olsa da zaman içerisinde bunlarında giderileceği kanısındayım.
Elbette sorunlarımız var ki en başta güvenlik gelmektedir.
Her hızlı büyümenin hem kültürel hem de güvenlik bakımından sakıncalarının olması da doğal.
Birbirlerini tanıyan homojen bir yapımız yok artık.
Dünyanın her yerinden gelip yerleşen komşularımız var.
Onlar bize biz onlara alıştık, alışıyoruz. 1974 yılında değerli büyüklerimizin gayretiyle kurulan belediyemiz, maalesef saçma sapan bir uygulama ile kapatıldı.
Bizim bir sitemize sığacak nüfusta ilçeler olduğunu bilmek Mahmutlar halkını derinden yaralamaktadır.
TUIK tarafından yapılan son nüfus sayımına göre: Mahmutlar bir yıllık süreçte 7071 Kişi artarak (Yıllık nüfus artışımız büyüklüğünde onlarca ilçe var) 52.844 oldu.
Kestel’in nüfusu 13.468 olurken Kargicak ise 5.282 nüfusa ulaşarak büyüme trendini sürdürdü.
Antalya’nın Mahmutlar’ dan nüfus olarak daha küçük ilçeleri ise Kemer 46.615, Gazipaşa 52.126, Finike 49.407, Elmalı 40.614, Demre 27.155, Akseki 10.575, Gündoğmuş 7.171, İbradı 2 bin 868 olarak sıralandı.
Bu ölçekteki bir kentin, kabuğuna sığmayan ve gün geçtikçe büyüyen ama kendini yönetme hakkı olmayan bu şehrin hakkını söke söke alacağız hiç kuşkunuz olmasın.
Baharla birlikte başlıyoruz sevgili Mesut İlhan.
Durmak yok yol almaya devam!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!