İlçe olmak istiyoruz…!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mahmutlar’a mahalle gömleği artık çok dar geliyor! Her yıl binlerce yeni dairenin inşa edildiği Mahmutlar’ın Mahalle olarak yönetilmesi imkansız hale geldi. İlçe olmak istiyoruz.

Mahmutlar Koruma ve Yaşatma Derneği (MAHKOD) Başkanı Mesut İlhan, İlçe olma çalışmalarında MAHKOD ve Mahmutlar Post Gazetesi olarak tam destek veriyoruz açıklamasında bulundu.

“BAHÇELİ’DEN MÜJDE BEKLİYORUZ”

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, Mahmutlar’ın Aralık 2020 yılı itibari ile nüfusu, 45.773’e yükseldi. Bu nüfusun içinde 25 bini aşkın yabancı yerleşik nüfus bulunmuyor. Artık kabuğumuza sığamıyoruz! İlçe olmak için hangi kriterlere sahip olmamız gerek bir yetkili bunu açıklamalı! Cumhur ittifakı ortağı MHP lideri Devlet Bahçeli’nin son seçim Beyannamesinde “100 İl, 1000 İlçe” maddesini hatırlatmak istiyoruz. 2023 yılı genel seçimleri öncesi MHP lideri Bahçeli’den ilçelik müjdesi bekliyoruz” dedi.

“İLÇE OLMAYA HAZIRIZ”

Mahmutlar Koruma ve Yaşatma Derneği MAHKOD Başkanı Mesut İlhan, “İlçe olmaya hazırız” dedi. İlhan, 2023 yılındaki genel seçimler öncesi İl ve İlçe bekleyen yerlerde tatlı bir heyecan var. İlçe olmaya en hazır yer Mahmutlar’dır. İlçe olmak için her kritere uygun Mahmutlar halkının önce kendisinin ilçe olmaya inanması gerek” diye konuştu.

“İLÇE PLATFORMU KURULMALI”

İlhan, “Alanya’nın İl beklentisi kapsamında veya Bütünşehir yasasının ilgili maddesi ile Mahmutlar her türlü kriteri ile İlçe olmayı hak etmiştir. Mahmutlar halkına düşen görev, ilgili kuruluşlarla diyaloga geçmektir. Bunun için İlçe Yaptırma Platformu oluşturup kriterleri güncelleyerek, dosyaları Siyasi Partilerin genel merkezlerine elden verip, Meclise kanun teklifi verilmesinin önü açılmalıdır. Bu konuda tecrübeli olan İlçe Yaptırma Platformu Başkanı Sudi Çandır’ın, Mahmutlar Post Gazetesi’ndeki “Mahmutlar Halkına Çağrı” adlı yazdığı Köşe yazısının noktasından virgülüne kadar katılıyorum. İlçelik yolunda MAHKOD Derneği, Mahmutlar Post Gazetesi ve şahsım olarak tam destek veriyorum” açıklamasında bulundu.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!