Görkemli Cami’ye, görkemli tören

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kestel Belediye Başkanı Adem Murat Yücel beldemize ve beldelerine bağlı Gökbel yaylasına önemli ve kalıcı hizmetler yapmaya devam ediyor.
Kestel Merkez Camii temel atma töreni kalabalık davetli topluluğu eşliğinde gerçekleştirildi. Törende bir konuşma yapan Kestel Belediye Başkanı Adem Murat Yücel. “Hür okunan ezanla bildiğimiz hürriyetimizin, birlik ve beraberliğimizin, eğitim, istişarenin, sevincin, hüznün, hayrın ve hayır divanın ask-ı ilahlının, sosyalleşmenin velhasıl Müslüman milletimizin ifadesi olan camilerimizi kendimizden aziz biliyor ve bu anlayışla buraya gelmiş olan tüm misafirlere gönül dolusu şükranlar sunuyorum” dedi.
1000 KİŞİLİK CAMİİ
Arsanın bir bölümünü bağışlayan merhum Hüseyin Topçu’ya da şükranlarını sunan Kestel Belediye Başkanı Yücel, Camii ile ilgili bilgiler verdi. Yücel. “2,500 metre alana sahip camimizin iç kullanım alanı 650 metrekare olup, 1000 kişilik kapasiteye sahiptir. Cami içerisinde 400 metrekare büyüklüğünde kütüphane, dershane, halk odası ve kuran kursu bölümü, 150 metrekare büyüklüğünde gasilhane, morg ve idare personel bölümleri bulunuyor” dedi.
TÖRENDE PROTOKOL ZENGİNLİĞİ
Törene Alanya Kaymakamı Hulusi Doğan, Alanya Jandarma Komutanı, Akdeniz Üniversite Dekanları, Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, Belde belediye başkanları, Meclis üyeleri, İş adamları, turizmciler, oda başkanları, AGC Başkanı Mehmet Ali Dim, Alanya Talebe Yurtları Başkanı Yüksel Uçar katıldı.
KAVURMA İKRAM EDİLDİ
Kestel’deki Merkez Camii temel atma töreninde konuklara kavurma, pilav, ayran ve tatlıdan oluşan menü ikram edildi. Açılışta sunuculuğu Haşim Yetkin gerçekleştirdi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!