Ruslar ayağa kalktı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kargıcak’ta yerleşim alanı içerisinde bulunan bir bölgeye Alanya Belediyesi ve özel araçlar atık atmaya başladılar. Burada yerleşik yaşayan Rus vatandaşlar Belediye ye isyan ederken, Alanya Belediye görevlisi “Büyükşehir Belediyesi yer göstersin oraya dökelim başka dökecek yer yok” dedi.
Kargıcak Granada sitesi ön tarafına Alanya Belediyesi ve özel araçlar çevre atığı depolamaya başlayınca Granada sitesi sakinleri yerleşik Ruslar ayağa kalktı. “Bizler orman içinde rahat yaşamak için buradan daire satın aldık şimdi çöp dökmeye başladılar. Belediyenin görevi pislikleri ve çöpleri temizlemek olmalıdır. İnsanların yaşam alanlarına çöp depolama alanı yapılamaz. Belediyenin tutumundan bir şey anlamış değiliz” dediler
BELEDİYE GÖREVLİSİ YER YOK DEDİ
Alanya Belediyesi görevlisine ulaşan Mahmutlar Post Gazetesi muhabiri konuyu aktardı. Belediye yetkilisi ‘Evet bizde buraya atık atıyoruz. Attığımız çöp değil, vatandaşların biçtiği çimler, otlar ve ağaç dalları. Buraya başka araçlarda bazı moloz ve mobilya eskileri döküyorlar. Biz mecburiyetten buraya döküyoruz çünkü Büyükşehir belediyesi bize atık atacak yer göstermiyor, yer göstersinler oraya dökelim” dedi.
Kargıcak Granada Sitesinde oturan yerleşik Rus vatandaşlar Mahmutlar Post Gazetesine konu ile ilgili açıklamalarda bulundular.
“SİVRİSİNEK VE KARASİNEK DOLU”
İgorKorolev;“Kargıcak’ta Granada Residence’de oturuyorum, bizim sitemizin karşısında büyük bir çöplük var ve bu bizi çok endişe ediyor. Pencere ve balkonlarımızdan çöplüğü seyrediyoruz ve korkunç manzaradan şok oluyoruz. Buraya her şeyi getiripdöküyorlar ve sonra yemek atıkları çürüyünce çok kötü koku oluşuyor ve sivrisinek, karasinekler doluyor.  Bu sitede 12 ülkeden yabancı vatandaşlar yaşıyorlar, hepsi mevcut durumdan endişe ediyorlar ve çöp depolama sahasını kapatmak için acil önlem bekliyoruz” dedi.
“ÇÖPLÜK YÜZÜNDEN SAĞLIK SORUNU YAŞIYORUZ”
LudmilaAlieva;“Biz bu çöplük ten dolayı sağlık sorunları yasıyoruz ve hastaneye başvurmak zorunda kalıyoruz. Sinekler çoğalıyor, çocuklar alerji ilaçları kullanmaya başladılar. 4 defa yangına şahit oldum, reçine mi yanıyor plastik mi yanıyor belli değil.  Daire satın alırken böyle çöplüğün ortasına kalacağımız aklımızın ucundan bile geçmemişti. Ben eminim, burada oturanların hepsi hayat şartlarını güzelleştirmek için satın almıştır dairelerini, ama tam tersi çıktı, sağlık problemleri eklendi. Belediyenin veya başka bir resmi dairelerin yanında böyle çöp atılmasını şehir yöneticilerinden kimse müsaade etmezdi, ama neden se belediye kendisi buraya çöpleri getirip atıyor, çevre korunması böyle olmamalıdır. Granada Residence yönetimine de başvurduk, ama onlar bu bizim yetkimizde değil, bizim gücümüz yetmez dediler” dedi.
“GECELERİ ÇÖPLÜĞÜ KARIŞTIRIYORLAR”
Elena Valkina;“Ben eşimle sitede sürekli oturuyorum, bütün kış boyu yangınla uğraştık, en son yangın bir ay önce oldu videosunu bile çektim. Kışın bir yangın oldu bir hafta söndüremediler, atılan mobilyalar mı yandı belli değil. Geceleri çöp karıştıran insanlar geliyorlar burası tehlikeli bir yere dönüşmeye başladı. Arkadaşım ile sabahları koşuyorduk, spor yapıyorduk artık korkuyoruz çünkü çöpün orda bir sürü sokak köpekleri geziyorlar, hatta yoldan bir bayan geçiyordu ona bile saldırdılar” dedi.
“ALANYA BELEDİYESİNİN ARAÇLARI TAŞIYOR”
TatyanaKoroleva;“Biz Alanya Belediyesinin bu soruna göz yumduğuna anlam veremiyoruz. Belediyeye başvuruda kaç kez bulunduk, ama Çöpün getirilmesi üzerine yapılan çalışma durmadı, hiçbir yeni gelişme yoktu, her şey olduğu gibi kaldı. Alanya Belediyesi araçları çöpleri düzenli çöp depolama alanına taşımaya devam ediyorlar, işte fotoğraflar. Dahası, yerli yönetimin arabaları taşıyor” dedi.
“ORMAN İÇİNDEN DAİRE ALDIM ZANNEDİYORDUMMEĞER ÇÖPLÜKTEN ALMIŞIZ”
Roman Tuikin;“Biz daire alırken ne güzel çam ağaçları vardı, şimdi yangından dolayı kalıntıları kaldı. Bize daire satarken güzel bir yeşil korunan alanda alıyorsun demişlerdi, meğerse çöplük yanında almışız. Şu dereden akan su, çöpleri denize kadar götürüyor ve çevreyi kirletiyor” dedi.
“KIZIMIN HASTALIĞI İÇİN GELDİM AMA HASTALIĞI DAHADA ARTTI”
ValentinaPoleskina; “Ben Moskova’dan buraya kızımın astım sorunlarından dolayı taşınmıştım, ama bu durumda hastalığı daha arttı, pencereler ve sineklikler simsiyah oldu, çöplükten gelen tozlar çok rahatsız edici. Bizim tek sorunumuz çöplük, kimse çöplüğün yanında yaşamak istemez. Şuan çöp arabaların sayısının azalmadığını, tam tersine arttığını size bildirmek için çabalıyorum. Dün saat 8:00’den öğlen vaktine kadar 6 damperli çöp kamyonu çöp getirdi döktü, fotoğraflardan görebilirsiniz. Bunu şehir yöneticilere hemen bilgilendirmenizi rica ediyorum” dedi.
 
 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!