EVDE SAĞLIK HİZMETİNDE GÖRÜNTÜLÜ MUAYENE DÖNEMİ!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yeni dönem. Hasta ile hekimi bir tıkla bir araya getiren yeni uygulama sayesinde yatağa bağımlı hastalar sistem üzerinden randevu alıp yakınları vasıtasıyla bölüm doktorlarıyla görüntülü görüşebilecek.

Yeni uygulama hakkında bilgi veren Başhekim Doç. Dr. Yılmaz Güler, “Hastalarımıza yeni sağlık hizmetlerini sunmaya devam ediyoruz. Hastaneye gelemeyecek durumda olan yatağa bağımlı hastalarımız için bazı bölümlerimizde görüntülü muayene sistemini aktifleştirdik. İlk olarak bu uygulamayı hastanemizin sağlık kurulu birimine başvuran ve heyet raporunun değerlendirilmesi için sağlık kurulu toplantısına katılacak olan 61 yaşındaki hastamız Süleyman Şimşek ile birlikte komisyonda yer alan hekimlerimiz arasında gerçekleşti. Heyet başvurusu için hekimleri gezen hastamız Sağlık Kurulu sorumlu hekimimizin onayı ile sistem üzerinden sağlık kurulu komisyonuna görüntülü bağlanması ve raporunun değerlendirilmesi için randevu oluşturuldu. Randevu saatinde evde bakım birimimiz hastayı yerinde ziyaret ederek sağlık kurulu komisyonu için telefon ile görüntülü arama başlattı. Hasta Süleyman Şimşek görüntülü arama ile sağlık kurulu komisyon hekimleri tarafından değerlendirildi ve raporu düzenlendi. Bu uygulama sayesinde evde bakım hastası olan ve yatağa bağımlı olan hastalarımız doktorunun onayı ile hastaneden randevu oluşturabilecektir. Hekim ile hastalar dijital ortamda bir araya gelerek ihtiyaç duydukları ilaç ve tıbbi malzemeleri evlerinden çıkmadan almasını sağlamayı planlıyoruz. Hastanemizde bu uygulama belirli bölümlerde tanımlanan hekimlerimizce yapılmaktadır. Doktorumuzun hastayı uygun görmesi halinde kendisi tarafından randevu oluşturulmakta ve mobil olarak hasta ve hasta yakınına bağlanılmaktadır. İlk uygulamamızı Evde Sağlık Hizmeti alan ve sağlık kurulu toplantısına girecek olan hastamız için yapmış bulunmaktayız. Diğer bölümlerimizse; spor hekimliği, Enfeksiyon Hastalıkları ve Mikrobiyoloji, aile hekimi, dâhiliyede uygulamanın tanımlandığı hekimlerimizce yapılacaktır. Yeni sağlık hizmetimizden sadece hastaneye gelemeyecek durumda olan hastalarımız faydalanabilecektir” ifadelerini kullandı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!