KAPALI PSİKİYATRİ KLİNİĞİ İÇİN SON ADIM!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Alanyalı hayırseverlerin desteğiyle gelişmeye devam ediyor. Hayriye Solmaz ve ailesinin katkısıyla hastanenin mevcut binasında yer alan Kapalı Psikiyatri Kliniğinin inşaatı tamamlanarak hizmet vermeye hazır hale getirildi.  Aralık ayında halkın hizmetine açılacak olan birimde görevli olan sağlık personellerinin eğitimine başlandı.

Hayırsever Solmaz ailesi ile Başhekim Doç. Dr. Oğuz Karahan ve hastane yönetimi bir araya gelerek inşaatı tamamlanan kliniği yerinde gezdi. Solmaz ailesine katkılarından dolayı teşekkür eden Doç. Dr. Karahan, Halkımızdan gelen talepleri dikkate aldığımızda, bölgemizin kapalı psikiyatri servisine ihtiyacı olduğunu tespit ettik. Bu ihtiyaca binaen Sağlık Bakanlığımızın standartları gereği mevcut servisimizin uygun hale getirilmesi için gerekli inşaat, elektrik ve mekanik işlerin yapımına başlandı. Hayırsever vatandaşımız Hayriye Hanım eşi Hayri Solmaz adına psikiyatri kliniğimizin mekanik işlerin yapımını, klinik için gerekli olan bütün büro, mefruşat ve tıbbi malzemelerin alımını üstlendi. 1 aylık yoğun emek ve çalışmaların ardından, tüm donanımlar tamamlanarak teknik olarak Psikiyatri kliniğimizin inşaatı bugün bitti. Hayırsever iş insanlarımızın sağlık alanına verdiği destekler sayesinde hasta ve hasta yakınlarımıza, sağlık çalışanlarımıza daha konforlu alanlar sunmaya devam ediyoruz.  Sağlık Bakanlığımız, İl Sağlık Müdürlüğümüz ve Solmaz ailesinin katkılarıyla tamamlanan yeni kliniğimizde Aralık 2022 tarihinde itibaren ruhsal bozukluklar ile başvuran hastalarımızın teşhis ve tedavileri başlanıp ilçemize ve tüm bölge halkına hizmet verecektir. Ünitemizin açılmasıyla birlikte hastalarımızı başka merkeze göndermeden sağlık hizmeti sunabileceğiz. 18 yataklı yeni kliniğimizin içerisinde ise bir adet tecrit odası, görüşme odası, 4 doktor odası, hemşire odası, 2 tane etkinlik alanı,  sosyal oda, ilaç odası, Elektrokonvülsif Tedavi (EKT) cihazı odası bulunmaktadır. Ayrıca hastalarımız için ayrı bahçe alanımız yer almaktadır.  Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum ”diye konuştu.

 

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!