Eren “Projelerle geliyoruz”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Mahmutlar Mahalle üyesi Ali Deniz Eren, “2023 yılında yapılacak Genel seçimler’de Millet ittifakı olarak seçimi kazanacağız” dedi.

Mahmutlar Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) yönetim kurulu üyesi Ali Deniz Eren, parti içerisindeki çalışmalarda her zaman en önde olan isimlerin başında yer alıyor.  CHP Genel Merkezi’nin ‘Aile Destekleri Sigortası’ hakkında Mahmutlar Post Gazetesi’ne açıklamalarda bulunan Ali Deniz Eren, “Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, ‘Aile Destekleri Sigortası’ projesi ile yine kadınlarımıza ne kadar değer verdiğini ortaya koydu” dedi.

“KADINLARIMIZIN HAYAT GÜVENCESİ OLACAK”

Eren, “Aile Destekleri Sigortası kişinin doğumundan ölümüne kadar bütün yaşamını sosyal güvence altına alan her aileye asgari gelir güvencesi veren, ailedeki mutluluğu, huzuru ve bereketi devam ettirmeyi hedefleyen bir sigorta dalıdır. Her evde bir kadınımızın sigortalı olması ve sigortanın haklarından faydalanmasına yönelik bir projedir. Hiçbir çocuğumuz yatağa aç girmeyecek. Bu sigortada hiçbir ücret ödemeden her kapıdan, her haneden bir kadınımız sigortalı olacak. Asgari ücret parası neyse sadece kadının hesabına yatacak. Aynı zamanda kadınların biraz daha ekonomik açıdan özgür olmasına yarayacak olan bir proje. Millet ittifakı ile birlikte İktidara geldiğimizde inşallah bu proje hayata geçecek.

“EV KADINLARINA EMEKLİLİK HAKKI GELİYOR”

Her ailenin durumu özel olarak incelenecek. Şöyle ki; aile bireyleri arasında engelli ve/veya yaşlı var mı bakılacak. Okula giden kaç çocuk var ve çocuklar hangi düzeyde eğitim alıyorlar tespit edilecek. Bütün bu aşamalardan sonra başvuran ailenin geliri belirlenecek. Böylece ailenin gelir durumuna göre asgari ücret veya asgari ücretin en az iki katı tutarında destek güvencesi verilecek. Ayrıca engelli çocuğuna veya yaşlı aile bireylerine bakan kadınların sosyal güvenlik primleri devlet tarafından ödenecek ve Aile Destekleri Sigortası kapsamında ev kadınlarına emeklilik hakkı sağlanacak.

“SAĞ ELİN VERDİĞİNİ SOL EL GÖRMEYECEK”

İnancımızda da, felsefemizde de temel bir kural var: sağ elin verdiğini sol el görmeyecek. Bunun için Aile Destekleri Sigortası Kurumu kurulacak. Böylece yardımlar tek elde toplanacak, israf önlenecek, uygulamadaki keyfiliğe son verilecek. Aile Destekleri Sigortası Kurumu ailenin kadın bireyi adına banka hesabı açacak. Destek güvencesi bu hesaba yatırılacak. Kadınlar aylıklarını çekip ihtiyaçlarını karşılayacak. Aile Destekleri Sigortasıyla insan onuruna yakışır bir yaşam hayata geçirilecek” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!