1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Yücel’den doğalgaz müjdesi

Yücel’den doğalgaz müjdesi

BAŞKAN YÜCEL’DEN REGAİP KANDİLİ MESAJI
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Alanya’nın uzun süredir beklediği Doğalgaz konusunda en büyük engel aşılmış oldu. Doğalgazı ilçemize taşıyacak boru hattının geçeceği güzergah için kamulaştırma yapılmasına dair karar Cumhurbaşkanı’mız Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası sonrası Resmi Gazete (Karar Sayısı 5260) de yayımlandı. Başkan Yücel; “Alanya’mızın bir an önce doğalgaza kavuşması için üzerimize düşen bütün çalışmaları ivedilikle yerine getireceğiz” dedi.

YÜCEL “DOĞALGAZ İÇİN ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYDUK”

Alanya Belediyesi’nin vatandaşın ucuz ve temiz enerjiye ulaşması için üzerine düşen her görevi yerine getirdiğine dikkat çeken Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Alanya Belediye Meclisi Mart ayı toplantısında oy birliği ile aldığımız kararla güzergah boyunca Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın Belediyemizden talep ettiği tüm konularda
sorumluluğumuzu yerine getirmeyi taahhüt etmiştik. Alanya’mızın biran önce doğalgaza
kavuşması için Belediyemizce Doğalgaz hattı boyunca tadilatlar ve güzergah boyunca gerekli çalışmalar başlamış olup bu kapsamda İncekum ve Kestel Mahallelerinde imar planına rastlayan güzergahta 1/5000 ölçekli nazım İmar Planı ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planı tadilatı yapılmaktadır. Kamulaştırma kararının alınması ve ilçemize doğalgazın gelmesi için yoğun emek harcayan Dışişleri Bakanı’mız Mevlüt Çavuşoğlu ve Antalya Milletvekilimiz Abdurrahman Başkan, ile bölge milletvekillerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ederim.” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!