DP’Lİ BİBER, “ALANYA ÇOK PAHALI”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Demokrat Parti Antalya Milletvekili aday adayı Ezgi Akgün Biber Alanya’daki kira sorununa değindi.

Demokrat Parti Antalya Milletvekili aday dayı Ezgi Akgün Biber “Alanya’da kiralar çok yüksek. Enflasyonun gidişatına dur dediğimizde bu konu da çözülecek. Biz bunun için siyaset yapıyoruz bunun için buradayız Türkiye’ye gerçek bir sosyal devlet anlayışı getirmeyi hedefliyoruz.  Alanya özelinde ise Alanya artık kozmopolit bir şehir, Alanya’da yaşam Türkiye’deki bir çok şehre göre çok daha pahalı bu noktada konuya hem kiracı hem de mal sahipleri açısından bakmak gerektiğine inanıyorum.

MESLEK VE TİCARET LİSELERİNİN ÖNEMİ ORTAYA ÇIKIYOR

Turizm Türkiye’nin bacasız sanayii. Bugün Antalya 20 milyona yakın ziyaretçi alıyor. Bende Alanya’da doğup büyüyen her insan gibi turizmci bir aileden geliyorum. Yine arkadaşlarımın büyük bir çoğunluğu bu sektörde faaliyet gösteriyor. Turizm sektörünün sıkıntılarını yakından biliyorum. Bugün turizmcilerin en büyük sıkıntılarından birisi meslekte çalışacak kalifiye eleman bulmak. Bu sorun aslında şu anda her sektörde var. Mobilyacısı da, elektrikçisi de kalifiye eleman bulmakta zorlanıyor. Meslek ve ticaret liselerinin önemi bu noktada ortaya çıkıyor. İmam Hatiplere verdiğimiz değeri, meslek ve ticaret liselerine de vermemiz gerekir. Yine bir diğer önemli sorun turizmin kalitesi. Dünyada bir cennet varsa orası tartışmasız Alanya’dır. Alanya Avrupa standartlarında bir şehirken maalesef hakettiği değeri göremiyor. Her şey dahil sistemin bölgeye yapılmış en büyük ihanet olduğu düşüncesindeyim. Turizm fabrika sistemine çevrildi. Bu haliyle bölgenin en çok yatak sayısına sahip otel sahibi bir geceleme fiyatı belirliyor ve diğer küçük ölçekli otellerin rekabet etme şansı kalmıyor. Bu sistemin düzenlenmesi ve bu dayatmanın önüne geçilmesi gerekiyor” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!