Başkan Toklu ‘Alanya’ hedeflerini ALGC’de anlattı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ADALET ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu, Alanya Aktif Gazeteciler Cemiyeti (ALGC) tarafından başlatılan “Alanya’nın Değerleri” etkinliğinin ilk konuğu oldu.
Sohbet havasında geçen etkinlikte ilk sözü alan ALGC Başkanı Ferit Kesen, Başkan Toklu ve ekibine ‘Hoş geldiniz’ diyerek ALGC’nin çalışmalarına ilişkin bilgiler verdi.
KESEN: SORUNLARI GÜNDEMDE TUTUP, ÇÖZÜMLERİNE KATKI SUNMAK İSTİYORUZ
Kesen “ALGC olarak ‘Alanya’nın Değerleri’ adını verdiğimiz etkinliğimizle hedefimiz, Alanyamız için emek veren insanları cemiyetimizde ağırlamak, Alanyamızın sorunlarını, bu sorunlara ilişkin çözüm önerilerini, ihtiyaçları, yatırımları, projeleri konuşmak. Böylelikle Alanyamızın sorunlarını gündemde tutmak ve çözümlerine küçük de olsa katkılar sunmak istiyoruz. Zaten gazetecilerin görevlerinden birisi de budur” dedi.
Daha sonra söz alan Başkan Toklu, AK Parti Alanya İlçe Teşkilatı olarak ekip ruhuyla çalıştıklarını ifade ederken, “İlk hedefimiz 2023 yılında yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçimleri’nde partimizi Alanya’da birinci yapmak ve oyumuzu arttırmaktır. Bunun için çok
çalışıyoruz. Diğer taraftan Alanya’nın sorunlarnı da yakından takip ediyoruz ve Alanya’ya yeni yatırım ve hizmetler kazandırmak için
mücadele ediyoruz. Antalya ve Alanya’nın gururu olan Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu da bizlere her zaman destek veriyor, kendisine teşekkür ederiz” dedi.
SORULARI YANITLADI
Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Başkan Toklu, Mahmutlar’a taşınması planlanan Karayolları şantiyesinin bölgeye hiç bir zararı olmayacağını, Alanya’da 40 dönümlük Karayolları arazisinin Millet Bahçesi olacağını söyledi. Toklu “Millet bahçemiz ile Alanyamızın merkezinde devasa bir parkımız olacak, insanlarımız yemyeşil parkımızda nefes alacaklar” dedi.
Yeni çevre yoluyla ilgili en büyük sıkıntının imar konusu olduğunu anlatan Başkan Toklu, “Alanya’daki
önceliğimiz ulaşım sıkıntısı. Bu sorunun farkındayız ve iyileştirmek adına bazı çalışmalar yapılacak. Ulaşımla ilgili ödenek eksiğimiz de
yok. İlk hedefimiz yeni çevre yolunu Kestel’deki Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Yerleşkesine kadar getirmek. Daha sonra imar sorunları çözüldükçe devam edeceğiz. İmar konusunda
Alanya Belediyesi de elini taşın altına koyuyor ancak prosedür yavaş ilerliyor, en büyük sorunumuz bu” dedi.


“MAHMUTLAR ALANYA’NIN İNCİSİ”
Mahmutlar Mahallesi ile ilgili sorulara yanıt veren Başkan Toklu, “Alanya’nın en büyük mahallesi olan Mahmutlar ile ilgili hassasiyetimizi bilirsiniz. Mahmutlar’a zarar verecek hiç bir projeyi
yapmayız. Bugün Alanya il olsa ilçe olabilecek kapasitesi var. Ancak biz Alanya’yı bütün olarak düşünmek ve buna göre planlama yapmak zorundayız. Alanya’nın her mahallesi bizim için değerlidir.
Karayolları’ndan boşalacak araziye Millet Bahçesi yapılacak, bu proje hızla betonlaşan Alanya için son derece önemli, Alanya nefes alacak” şeklinde konuştu.
YÜKSEK EV KİRALARI
Alanya’nın en önemli sorunlarından birisi olan yüksek kira fiyatları konusuna da değinen Başkan Toklu, “Bu konudaki şikayetleri de biliyoruz. Aslında çok sıkı bir kontrol mekanizması var ancak özel mülkiyet olduğu için bu mekanizmayı delebiliyorlar. Alanya’da görev yapan emniyet güçlerimiz için lojman yapmayı planlıyoruz” dedi.
ALANYA’YA ONKOLOJİ MERKEZİ
Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin karşısına Onkoloji Merkezi yapılacağını ifade eden Başkan Toklu, “Bu arsanın sağlık alanına çevrilmesi konusu Alanya Belediye Meclisi’nin ilk toplantısında
gündeme gelecek ve meclisten geçecek. 30 dönüm arazi üzerine yapılacak Onkoloji Merkezi sadece Alanya’ya değil bölgeye de ciddi anlamda hizmet verecek. Diğer taraftan Payallar’a yapılması planlanan hastane için de çalışmalar devam ediyor. İhaleyi alan yüklenici firma, inşaat maliyetindeki artışlar nedeniyle kanuni hakkını kullandı ve ihale iptal edildi. Yeniden ihale yapılacak” ifadelerini kullandı.
AMATEM ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
Alanya’ya Alkol ve Uyuşturucu Madde Bağımlıları Tedavi ve Araştırma Merkezi (AMATEM) kazandırmak için de çalışmaların devam ettiğini söyleyen Toklu, “Türkler’de bir bina bulmuştuk ama bakanlık uygun görmedi. Yeni bir yer bulur bulmaz AMATEM’i de hayata geçireceğiz” dedi.
HASTANEDE SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR
Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sorunların çözülmeye başlandığını ve bir rahatlama olduğunu vurgulayan Başkan Toklu, “Randevu konusundaki sıkıntılar da zamanla çözülecek. Akşam polikliniği uygulamasına geçildi, bu uygulama biraz daha rahatlatacak” şeklinde konuştu.
‘GÖREVE TALİP OLMAYIZ’
Milletvekili ya da Alanya Belediye Başkan adaylığı konusunda hedefinin olup olmadığı sorulan Başkan Toklu, “Şu anda ilçe başkanıyım ve görevimi yapıyorum. Bu göreve başladığımızda da hedefimiz yoktu, şimdi de yok. Ancak zaman ne getirir bilemeyiz. Biz göreve talip olmayız ama ne görev verilirse de kaçmayız. Biz bu göreve ilçe teşkilatımızı nasıl daha iyi yerlere getiririz hedefiyle başladık ve bunun için çalışıyoruz. Ben bir yere adayım demek doğru olmaz” ifadelerini kullandı.
ALANYA’NIN İL OLMASI
Başkan Toklu, bu konuda da “AK Parti olarak hiç bir zaman bir ilçenin il yapılması konusunu seçim malzemesi olarak kullanmadık. Ama şu var ki, eğer bazı ilçeler il yapılacaksa ilk sıralarda elbette Alanya var. Bu konu gündeme gelirse biz de elimizden geleni yaparız” şeklinde konuştu.
‘BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAŞARISIZ’
2019 seçimlerinde Kaş’tan Gazipaşa’ya kadar Muhittin Böcek algısı oluşturulduğunu ve AK Parti’nin seçimi bu nedenle kaybettiğini anlatan Toklu, “Ancak seçimlerden sonra bu algının işe yaramadığı ortaya çıktı. Muhittin Böcek’ten çok sayıda şikayet var. İlk defa mahalle muhtarlarının şikayetçi olduklarını, memnun olmadıklarını gördük. Başta Mahmutlar olmak üzere pek çok yerde alt yapı sıkıntısı var. Büyükşehir Belediyesi bu konuda yatırım yapmıyor” dedi.
OTOBAN İHALESİ ERTELENDİ
Antalya-Alanya arasına yapılacak otoban projesi ihalesinde erteleme zorunluluğu doğduğunu söyleyen Toklu, “Bu ihale daha önce yapılacaktı ancak ihaleye girecek olan firmalar, maliyet fiyatları nedeniyle sürenin uzatılmasını istediler. İhale önümüzdeki aralık ayında yapılacak. 2023’e girmeden ihalesi tamamlanmış olacak” ifadelerini kullandı.
GAZİPAŞA ALANYA HAVALİMANI
Gazipaşa Alanya Havalimanı (GZP) ile ilgili soruyu da yanıtlayan Toklu, GZP’nin büyütülmesi ile ilgili dosyayı sunduklarını söylerken, “Bu konunun da takibindeyiz. Gazipaşa Havalimanı artık dış hatlar kadar iç hatlarda da kullanılıyor. Mevcut binaları genişletmek, yeni binalar yapmak, GZP’yi büyütmek adına çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!