ALANYA’DA EĞİTİM YATIRIMLARI HIZ KESMEDEN SÜRÜYOR

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer, Alaaddin Keykubat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kenan Ahmet Türkdoğan, Alanya İlçe Spor Müdürü Emre Kıldırgıcı ve AK Parti Alanya İlçe Başkanı Y. Mimar Mustafa Toklu bugün Alanya’da ki öğrenci yurtlarının kapasite artırımı ve yeni yurtların inşası konusunda önemli bir toplantı gerçekleştirdiler.

Alanya eğitim ve gençlik potansiyelinin önemli bir merkezi olmaya devam ediyor. Alanya’nın geleceğine ışık tutacak önemli projeler için mesai kavramı olmadan çalışmalar yürüten AK Parti Alanya İlçe Başkanı Y. Mimar Mustafa Toklu, Alanya’nın eğitim alanında sürekli büyüyen ve gelişen yapısına paralel olarak öğrenci yurtlarının ihtiyacının da arttığına dikkat çekti. Başkan Toklu; “Alanya Kaymakamımız Sn. Dr. Fatih Ürkmezer, Alaaddin Keykubat Üniversitesi Rektörümüz Sn. Prof. Dr. Kenan Ahmet Türkdoğan, Alanya İlçe Spor Müdürümüz Sn. Emre Kıldırgıcı ile birlikte, genç nüfusu ile her geçen gün büyüyen ve öğrencilerimiz için cazibe merkezi haline gelen Alanya’mızda öğrencilerimizin barınma alanlarını genişletmek ve geliştirmek için bir araya geldik.

Alanya’mızda öğrenci sayısının her geçen yıl artmasına paralel olarak kaliteli konaklama imkanlarının olması için büyük gayret sarf ediyoruz. Bu bağlamda, Alanya’nın genç nüfusunu daha iyi şekilde ağırlayabilmesi ve eğitim hayatlarını daha verimli bir şekilde sürdürebilmeleri için öğrenci yurtlarının kapasitesinin artırılması ve yeni yurtların inşa edilmesine yönelik yeni adımlar atacağız.” dedi.

HER ŞEY GENÇLERİMİZ İÇİN

Şehir dışından Alanya’ya Üniversite okumaya gelen öğrencilerin barınma sorununun giderilmesine yönelik kurumlarla elbirliğiyle çalışmalar yürüttüklerine değinen Başkan Toklu;
“Alanya, genç nüfusuyla dinamik bir şehir. Bizler de bu gençlerimizin en iyi şekilde eğitimlerini sürdürebilmelerini sağlamak adına elbirliğiyle çalışıyoruz. Bu nedenle öğrencilerimizin konforlu ve modern yurtlarda barınma imkanına sahip olmaları büyük önem taşıyor. Bunların en güzel örneği de ALKÜ Kestel yerleşkesin içerisinde bulunan Gençlik ve Spor Bakanlığımızın 2 bin kişilik yurdudur. Alanya’da yeni yurt projeleri ile öğrencilerimize daha iyi hizmet sunmayı hedefliyoruz. Her şey gençlerimiz için.” ifadelerine yer verdi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!